home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Volkswagen će novu, šestu generaciju Pola zvanično predstaviti u septembru ove godine (na sajmu automobila u Frankfurtu), ali brojni detalji su poznati već sada.

Dakle, sem modernijeg dizajna, novi Polo će dobiti i novu MQB-A0 platformu, kao i unapređenu gamu pogonskih agregata.

Bez obzira što će biti nešto duži i širi u odnosu na sadašnju generaciju (uz duže međuosovinsko rastojanje i više mesta u unutrašnjosti), automobil će biti nešto lakši i ekonomičniji.

Dužina novog Pola iznosi 4053 mm, širina 1751 mm, visina 1446 mm, a međuosovinsko rastojanje 2564 mm.

Kako se očekuje, Polo će i dalje moći da dobije kao hatchback u verzijama sa 3 i 5 vrata, za razliku od nove Seatove Ibize koja se više ne nudi u trovratnoj varijanti.

Uz kvalitetnije materijale u enterijeru, treba pomenuti i (opcionu) digitalnu instrument tablu, najnoviji infotainment sistem kao i sisteme asistencije vozaču.

Paleta motora:

1.0 TSI sa 65, 75, 95 i 115KS
1.5 TSI sa 150KS
2.0 TSI sa 200KS (Polo GTI)
1.6 TDI sa 80 i 95KS

I na kraju menjači. Gama će podrazumevati manuelne menjače sa 5 i 6 stepeni, kao i 7-stepeni menjač sa dvostrukim kvačilom.

Zanimljivo da bi novi Polo trebalo da bude čak i nešto jeftiniji od sadašnje generacije (takva je bar najava za nemačko tržište), jer bi cena bazne verzije mogla da iznosi 12.500 umesto sadašnjih 12.600 evra.

Ivan Mitić – Autoblog.rs

Foto: Autobild.de



čitanja : 1463



Komentari