Ovako bi mogao da izgleda električni Rolls-Royce Spectre

Rolls-Royce će postati jedan od prvih proizvođača luksuznih automobila s bogatom istorijom koji će plasirati na tržište potpuno električni model, a to je budući Spectre.
Spectre se očekuje u drugoj polovini ove godine, a Rolls-Royce ubrzano radi na zameni za model Wraith bez karbonske emisije.
Model je već nekoliko puta uočen tokom testiranja kada je bio zaštićen kamuflažom, a izuzetak su tek neki delovi automobila.
Ruski magazin Kolesa.ru je na osnovu špijunskih fotografija napravio rendere kojima nagoveštava izgled modela Spectre iz svih uglova, a može se reći da izgleda poput modernije verzije modela Wraith. Međutim, u Rolls-Royceu definitivno ne žele takvo ovezivanje jer je Spectre baziran na platformi Architecture of Luxury koju deli s Ghostom i Phantomom za razliku od Wraitha koji koristi BMW-ovu platformu.

Konačni dizajn Spectrea je teško odgonetnuti, ali će verovatno imati podeljena prednja svetla. Iako neće koristiti BMW-ovu platformu, postoje glasine da će preuzeti električne motore od BMW-ovog SUV-a visokih performansi iX M60, koji isporučuju oko 600 KS. Ako brojke ostanu iste, onda bi Spectre trebalo da ubrzava od 0 do 100 km/h za 4 sekunde i tako postane jedan od najbržih Rollsovih modela.
Izvor: Klix.ba
Renderi: Kolesa.ru