Najavljen Bizzarrini Giotto sa V12 motorom

Ponovo rođeni italijanski proizvođač superautomobila Bizzarrini najavljuje svoj automobil Giotto (ime je dobio po osnivaču kompanije), koji će biti ponuđen u ograničenoj seriji.
Kako se kaže u saopštenju, Giotto je razvijen da ponudi luksuzan enterijer, dizajn koji privlači pažnju i moćan V12 motor.

Bizzarini je inače još 2008. godine pokazao sportski model P538, ali taj projekat nije zaživeo.

Sada kreću ponovo, sa superautomobilom koji ima centralno postavljeni V12 motor (poreklom Lamborghini), uz zadnji pogon i 8-stepeni automatski menjač sa dvostrukim kvačilom.
Chris Porritt, inženjer koji je radio u Aston Martinu, Tesli i Rimcu, zadužen je za modifikaciju motora za upotrebu u Giottu. „Imamo veoma jasnu viziju za Giotto, definisanu na kraju kako se oseća vozač“, kaže Porritt u izjavi.
Giorgetto Giugiaro je zatražio pomoć svog sina Fabrizija za dizajn koji karakterišu zaobljene linije. Paneli karoserije su napravljeni od ugljeničnih vlakana zbog manje težine.
Tehnički detalji će biti objavljeni kasnije ove godine, a testiranja bi trebalo da počnu tokom 2024.
Za sada nije poznato koliko primeraka će biti proizvedeno, ni po kojoj ceni.
Priredio: Ivan Mitić – Autoblog.rs