home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
BMW M2
 
BMW se sprema da opremi M2 pogonom na sva četiri točka, čime će svoj najmanji model visokih performansi uskladiti sa M3, M4 i M5.

Novi M2 xDrive, koji je ove nedelje kratko pomenut na američkom sajtu BMW-a, biće ponuđen uz postojeći M2 sa zadnjim pogonom, dajući kupcima izbor između tradicionalnog pogona na zadnje točkove i dodatne bezbednosti pogona na sva četiri točka.

Kako prenosi Autocar, sistem pogona na sva četiri točka biće uparen isključivo sa BMW-ovim osmostepenim automatskim menjačem. Očekuje se da će imati mogućnost izbora režima vožnje, uključujući podešavanje koje omogućava potpuno pogon na zadnje točkove.

Više detalja ostaje u tajnosti, ali indikacije ukazuju da će M2 xDrive zadržati „S58“ twin-turbo 3,0 litarski redni šestocilindrični benzinski motor, unapređen sa današnjih 473 KS na nešto bliže 523 KS iz M2 CS.

Očekuje se da će ubrzanje od 0 do 100 km/h biti ispod granice od 4,0 sekunde.

Proizvodnja M2 xDrive bi trebalo da počne u BMW-ovoj fabrici u San Luis Potosiju u Meksiku do sredine godine.

Priredio: Ivan Mitić – Autoblog.rs 



čitanja : 465



Komentari