

U međuvremenu, stigla je i verzija sa specijalnom Deep Blue bojom, koja košta više od 68.000 dolara (automobil inače ima cenu od 1,181 miliona dolara).


Uz izmenjeni zadnji deo sa više mesta za prtljag (tu je i set Brabus putnih torbi), Rocket GTS ima i aero body kit od ugljeničnih vlakana (prednji spojler, otvori za vazduh, pragovi, zadnji difuzor, zadnji spojler), masku sa Brabus logom, Brabus točkove od 21 inča, novi sportski izduvni sistem, niže oslanjanje, unapređeni kočioni sistem, kao i doterani enterijer (koža, detalji od ugljeničnih vlakana, pragovi sa osvetljenjem).

Baza je hibridni SL 63 S E Performance, koji je ovde pojačan na 1000 KS i 1620 Nm obrtnog momenta. Najveća brzina iznosi 317 km/h, ubrzanje do 100 km/h traje 2,6 sekundi, a do 200 km/h stiže za 9,6 sekundi.

Menjač je 9-stepeni automatik, a pogon na sva četiri točka.
Priredio: Ivan Mitić – Autoblog.rs