
Prema rečima direktora BMW Motorsporta Maria Teizena za koga verujemo da je bolji prorok od Kleopatre, Trgovčevića i ostalih, barem kada je F1 u pitanju, Sebastian Fetel bi mogao da vozika formulu još 15 godina.
Čika koji je Fetelu pomogao da uđe u svet Formule 1 tako što mu je još 2006 godine omogućio da bude test vozač u ondašnjem timu BMW Sauber, a potom i 2007 na Gran Priju Amerike da osvoji svoje prve bodove, ubeđen je da je pred mladim plavušanom blistava karijera.
„Napravio je fantastičan posao, posebno u četiri poslednje trke kada je pritisak bio skoro neizdrživ“ rekao je Teizen.
„Kada mu nije išlo sve kako treba, on je zadržao svoju mirnoću. Od četiri
pretendenata na titulu, on je bio najmlađi i nije napravio ni jednu grešku. On
je jedan od najboljih. Već sa dvadeset i tri godine postao je broj jedan. Ako
sve bude išlo kako treba, on bi mogao da ostane još petnaest godina u Formuli
jedan, tako da verujem da je mnogo šampionskih titula ispred njega samo ako
bude imao pravi automobil."
Na Teizenovu žalost, on nije imao svojevremeno gde da uglavi Fetela pa mu je
dao zeleno svetlo za prelazak u tim Toro Roso, odakle je Fetel prešao u Red Bul
i pokazao svima da zna znanje osvojivši titulu u jednom od najuzbudljivijih
šampionata ikada.
BMW neće u F1
Bilo je nekih glasina da će BMW preispitati svoje planove vezane za najbrži cirkus na svetu jer će od 2013. biti uvedena nova pravila kada su motori u pitanju. Obzirom da će po novim pravilima motori morati da budu ekološki mnogo prihvatljiviji za okolinu, priča se da će mnogi proizvođači automobila preispitati učešće u Formuli 1 i ekonomsku opravdanost takmičenja. Ipak, zvaničnici BMW Motorsporta kažu da oni imaju veoma jasan stav o tome gde će ulagati svoje vreme i novac.
Iako su mnogi pomislili da bi nova pravila mogla ponovo da privuku nemačkog proizvođača da uzme ozbiljnije učešće u sezonama koje dolaze, direktor Teizen je bio prilično jasan.
„Ne, to nije na našem programu, ne planiramo da se upuštamo u dalje diskusije, pošto smo odredili razvoj DTM takmičenja kao prioritet. Veoma smo fokusirani na ovo i nemamo previše vremena i energije za rasipanje.“ Kada je upitan da li ipak postoji nešto što bi moglo ponovo da privuče njihovu pažnju i vrati ih u F1, Teizen je rekao: „Trenutno ne vidim ništa što bi nas u bliskoj budućnosti vratilo u F1 kao fabrički tim“.
Preuzeto sa : Supersport.rs