home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Japanska "Honda" će opozvati skoro 700.000 vozila širom sveta zbog mogućih problema u radu motora, saopšteno je iz Ministarstvo saobraćaja Japana.

U Japanu će biti opozvano ukupno 167.883 vozila iz dve linije, proizvedena između 2007. i novembra 2009. godine, dok će u inostranstvu biti opozvano 525.000 vozila iz linija "frid", "fit" i "siti". 

Neispravan deo može da uspori motor odmah nakon paljenja, a u najgorem slučaju može doći do problema u ponovnom pokretanju rada motora, navodi se u saopštenju kompanije "Honda".

U Japanu su do sada prijavljena 72 slučaja, ali na sreću nijedna nesreća se nije dogodila ni u Japanu ni u inostranstvu, saopšteno je iz kompanije.

Japanska kompanija za proizvodnju automobila navodi da ovim masovnim opozivom vozila zbog korekcije manjeg problema na svojim vozilima želi da poboljša kvalitet kako bi njihovi klijenti bili zadovoljniji.

Autor : Srna

Foto : Honda



čitanja : 800



Komentari

Baš da vidimo saopštenje iz Delte ...

Autor Nikola 17 Feb 2011, 18:33