home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Izvršni direktor FIAT-a Serđo Markione zaradio je 3,47 miliona evra (4,77 miliona dolara), objavio je italijanski auto-gigant.

Markione je takođe šef američke grupacije Chrysler koja, kao privatna kompanija, ne objavljuje njegove nadoknade. 

Portparol FIAT-a Galbero Ranijeri je izjavio da Markione nije primio nikakav novac od Chryslera.

Markione je imao osnovnu platu od 4,2 miliona dolara (3,05 miliona evra) u 2010, isto koliko i godinu ranije. Ali, njegova nadoknada je smanjena zbog toga što je imao bonus od 1,87 miliona dolara u 2009., a 2008. godine ga nije dobio. Pored toga pre dve godine je primao i druge nadonade vezan za funkciju direktora. 

Odbor direktora FIAT-a je 2006. godine odobrio osmogodišnji plan podele akcija Markioneu, uključujući pet miliona opcija koje se mogu naplatiti za četiri godine po 13,37 evra, ako kompanija ispuni utvrđene poslovne ciljeve.

Markione je počeo 2010. godinu s 19,42 miliona akcija, ali je važnost mnogih istekla, pa je kraj godine dočekan sa 16,82 miliona opcija. On ima rok da ih iskoristi do novembra 2016. po ceni od 9,09 evra, koja je veća nego što se danas njima trguje na berzi. Markione je dobio nagradu od FIAT-a u iznosu od još četiri miliona deonica.

Njegov ugovor o obavljanju funkcije direktora ističe 2012. godine. On je ranije tvrdio da nema nameru da zadrži fotelje i u FIAT-u i Chrysleru, ali nije rekao kojoj će se firmi prikloniti.

Izvor : B92.net

Foto : arhiva Autoblog.rs
 



čitanja : 991



Komentari

U ovo ne ulazi deo kolača koji je podelio sa Dinkićem.
Dinkić sada peva, a MarkaOne traži nove "Dinkiće".

Autor Energy saver 26 Feb 2011, 19:42

Energy saver
Pa, lepo piše da mu je to samo "plata", tj. bez "provizija"

Autor Moron 26 Feb 2011, 20:05

Sve same sedmice na kraju cifara( srecan broj)...
A ne kao u nasim trgovinama sa "ugursuznim" devetkama...

Autor Panchev9 27 Feb 2011, 01:37

Nisam uopše impresioniran ovom cifrom,ovi naši samo na javnim nabavkama "maznu" milijardu evra godišnje!

Autor Zocky,Beograd 27 Feb 2011, 02:34