
Peugeot SXC je na 14. sajmu automobila u Šangaju nakon premijernog predstavljanja nagrađen sa priznanjem "Najlepše vozilo godine" u kategoriji koncept vozila.
Nagradu za model, koji su dizajnirali Peugeotovi kreatori u Kini, dodelio je
urednik automobilskog magazina "Car and Driver" iz Šangaja, opisujući
model kao najatraktivnije vozilo u Peugeotovoj istoriji.
Peugeot SXC je nagrađen zbog elegentnih i čistih linija, kao i dinamičnog i
futurističkog izgleda.
SXC je opremljen HYbrid4 tehnologijom u kombinaciji sa 1.6 THP benzinskim
motorom od 218KS smešten u prednjem delu vozila i električnim motorom od 95KS u
zadnjem delu.
Kineska edicija automobilskog magazina "Car and Driver" se
pozicionirala kao vodeći magazin u tom sektoru koji se prodaje u 500.000
primeraka mesečno.
Nagrade ove vrste dodeljuju se već pet godina.
Izvor : Sarajevo-x.com
Foto : Peugeot
Dobro je da su shvatili suštinu i malo spustili loptu što se tiče ekstremno velikih farova i maske
508 je i dalje ubitacno dosadan za jednog Pezhoa... Ovo je druga pricha vec.
@ Uros Cuore Sportivo
Mislim da je svedenost i elegancija potrebnija u toj klasi kojoj 508 pripada, nešto poput A6, kao poslovno odelo. 508 cilja na biznis klijentelu koja ne voli premijum trojku, a opet ne voli ni preteranu avangardu. Pogledaj recimo Passat i Superb. Za avangardu tu je Citroen C6
@Dejan L,
Ne pricham da treba da bude ne znam kako avangardan ali ja u tom dizajnu vidim samo "smetnje".Polozaj grila, zadnja svetla. Bash su ga primirili, nedostaje mu malo tog shmeka koje ima ovaj koncept i raniji Pezoi. Pre bi uzeo Insigniu u toj klasi...Obozavao sam svojevremeno 607, 407SW. Na 508-ci jedino nemam zamerku na enterijer.
@ Uros Cuore Sportivo
Meni je na 508 najružnije zadnje svetlo.
Na 407 sw mi je glup C stub.
Napred 508 je mogao da ima markantnije farove, a maska je baš, baš, lepa. Mora malo da bude i drugačija nego kod konkurenata
@Dejan L,
Bash taj C tub ga je izdvajao iz mora drugih karavana i davao mu neku dinamiku nesvojstvenu za karavane. Moje mishljenje... S druge strane, video sam brdo puta kako su 407 zbog isturenog prednjeg branika parali asfalt kada bi silazili sa viseg ivichnjaka. I upravo se Pezo na tom prednjem delu upecao u zamku. Povecavajuci svetla i gril nije vishe ostalo mesta na prednjem delu za bilo kakav pomak, ali ovo je za mene krajnost opet. narocito je karavan dosadan i bash ta svetla zadnja koja pominjesh. C5 u svako doba od francuza, pa i Laguna.