
Sebastijan Leb prilično sigurno vozi i nije dozvolio nikome da mu se previše približi posle četrnaeste deonice.
Obzirom da je poslednjeg dana relija predviđeno da se vozi samo četiri deonice, 28,3 sekunde prednosti nad Mikom Hirvonenom bi trebali da budu dovoljni za još jednu pobedu aktuelnog svetskog šampiona, iako je Hirvonen uspeo da smanji razliku za čitavih 27 sekundi u odnosu na prvi dan relija.
Ozbiljnija borba će se sutra voditi za drugo mesto jer su pored Hirvonena, kandidati za tu poziciju i Ožije i Piter Solberg i između njih trojice je svega 11 sekundi razlike. Ožije je danas sjajno odvozao dvanaestu deonicu i izbio na treću poziciju pomerivši Solberga na četrvtu tako da nas sutra očekuje uzbudljiv reli dan.
Mads Ostberg je peti u svom Stobart Fordu ispred Denija Sorda koji sada ima zaostatak veći od dva minuta u odnosu na vodeće. Ott Tank nastavlja da vodi u klasi S2000 dok je sedmi u ukupnom plasmanu, dok je u Internacionalnom reli čelindžu ispred šampiona Juha Haninena sa razlikom manjom od pedeset sekundi.
Rezultati posle odvozanih 14 deonica:
1. |
Sebastijan Leb |
Citroen |
2h57m05.7s |
2. |
Miko Hirvonen |
Ford |
+ 28.3s |
3. |
Sebastijan Ožije |
Solberg Citroen |
+ 34.6s |
4. |
Piter Solberg |
Citroen |
+ 39.5s |
5. |
Mads Ostberg |
Stobart Ford |
+ 1m44.9s |
6. |
Deni Sordo |
Mini |
+ 2m29.0s |
7. |
Ott Tanak |
MM Ford |
+ 5m19.6s |
8. |
Juho Haninen |
Red Bul Škoda |
+ 6m08.2s |
9. |
Metju Vilson |
Stobart Ford |
+ 6m12.5s |
10. |
Naser Al-Atijah |
Barwa Ford |
+ 10m16.7s |
Preuzeto sa : Supersport.rs