
Iz Citroena stiže najava da će tokom 2017. godine poznato i hvaljeno hidropneumatsko Hydractive 3+ ogibljenje dobiti svoju zamenu, ali Francuzi nisu želei da ulaze u detalje, već su samo rekli da će se raditi o "nečem revolucionarnom".
Podsetimo, Citroen je već ranije najavio da će hidropneumatsko ogibljenje biti povučeno iz proizvodnje, odnosno s tržišta i time su mnogi ljubitelji vozila ovog brenda bili razočarani, a najava novog i još boljeg rešenja je sada došla od same Citroenove šefice Linde Jackson koja je dodala i da će nova tehnologija doneti iste koristi sistma Hydractive, ali "na moderniji i efikasniji način".
Pomalo neobičnom se čini najava da će novi sistem koristiti samo Citroenovi modeli, odnosno da ih neće dobiti noviteti pod znakom Peugeota i DS-a, posebno to važi za potonji s obzirom da je reč o tzv. near-premium brendu.
Na kraju dodajmo da je Jackson potvrdila ranije najave da u Citroenu nameravaju da prepolove svoju modelsku ponudu, ali da istovremeno povećaju prodaju za oko 15%, dakle na oko 1,6 miliona vozila do 2020.
Izvor: Autonet.hr
Render: arhiva / Autoplus.fr