home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Šef dizajna u kompaniji Fiat Chrysler Automobiles Ralph Gilles je nedavno na Instagramu objavio teaser sliku na kojoj se nalazi budući Alfa Romeo SUV/crossover.

Podsećanja radi, na slici se nalazi dizajner Lorenzo Ramaciotti koji sedi u prtljažniku vozila za koji se pretpostavlja da je taj dugo očekivani Alfin SUV/crossover (kodne oznake "Tipo 949").

Iz kompanije FCA su sada stigle vesti o odlaganju promocije novih modela, dok se SUV srednje veličine očekuje krajem 2017. godine.

Naime, umesto da paleta novih Alfinih modela (Giulia i još sedam ostalih) bude kompletirana do 2018. godine, kako je ranije planirano, to će se desiti do sredine 2020. Među tim modelima je nekoliko SUV-ova, pa sedan u klasi BMW-a Serije 5, naslednik Giuliette, novi Spider...

Podsećanja radi, iz Alfa Romea su nedavno stigle neke zanimljive najave o njihovom budućem SUV-u. Tako je šef Alfa Romea za Severnu Ameriku Reid Bigland tamošnjim medijima potvrdio da je jedan Alfin SUV već pokazan dilerima, kao i to da se radi o vozilu nešto većem od BMW-a X3.

Takođe, pomenuti gospodin Bigland je najavio da će taj SUV odlikovati zaista privlačan italijanski dizajn kojim će se ovaj model izdvojiti u tom segmentu.

Naravno, dizajn nije sve, pa će Alfin crossover morati da kupce privuče i performansama. I to ne samo kada je u pitanju ubrzanje do stotke, već i vreme na Nirburgringu. Ovo bi trebalo da znači da će Alfa Romeo pokušati da obori vreme koje je na Nirburgringu postavio Porsche Cayenne Turbo S, a koji je sa 7 minuta i 59 sekundi najbrži  crossover/SUV na toj nemačkoj stazi.

U gami motora možemo očekivati 2,0 litarski turbo benzinac, zatim 2,2 litarski turbo-dizelaš, pa V6 turbo-dizel agregat, kao i 2,9 litarski V6 bi-turbo benzinac iz Giulije QV (gde raspolaže sa 510KS).

Ivan Mitić – Autoblog.rs

Render: arhiva  / Quattroruote.it



čitanja : 790



Komentari

ovo su bese svi oni modeli koji su originalno obecani jos za 2009 godinu?

Autor mile antena 28 Jan 2016, 02:17

Po ko zna koji put...

Autor DDriver 28 Jan 2016, 08:38

SUV za početak, ne kraj 2017.

Autor ja 28 Jan 2016, 09:12

SUV dolazi ovisno o tržištu ili verziji kasna 2016 ili rana 2017.

Giulia za sva tržišta sve verzije ove godine.

Klasične limuzine C i D segmenta koje su FWD će outsourcati, vjerojatno će ih raditi Mazda- Znači očekujmo prepakirane Mazde 3 i 6 kao Chrysler 100 i 200 uz FCA mjenjače i motore.

Dolaze Jeep Wagoneer i Grand Wagoneer. Ja sam davno najavio taj luksuzni pod-brand.

Autor N.N. 28 Jan 2016, 12:39

Ovi samo prolongiraju, ko politicari.
N.N.
Koliko je Fiat prodao 2015-e ?
Samo Fiat,bez Jeep-a itd.

Autor P1 28 Jan 2016, 12:53