home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Sa svojim gullwing vratima i impresivnim performansama za pedesete, Mercedes-Benz 300SL coupe je jedan od najpoželjnijih automobila među kolekcionarima, a za one koji žele vetar u kosi, tu je jednako cenjeni 300SL Roadster. Jedan primerak ovog modela će biti prodat na aukciji.

Radi se o automobilu proizvedenom 1960. godine, a aukcija će biti održana u Santa Moniki u Kaliforniji 24. juna u organizaciji kuće RM Sotheby's.

Mercedesovi inženjeri nisu jednostavno odrezali krov coupeu kada su kreirali 300SL Roadster. Oni su ojačali šasiju i postavili konvencionalna vrata, a niži pragovi su omogućili lakši ulazak u automobil. Roadster je dobio i nešto manju rešetku hladnjaka u odnosu na coupe.

Nemačka kompanija je proizvela samo 1.858 primeraka kabrioleta, a proizvodnja je trajala od 1957. do 1963. godine.

Ovaj primerak je prvobitno bio ofarban u crvenu boju, ali je tokom restauracije 2005. godine ofarban u zelenu boju. Restauracija je bila kompletna, od limarije, hromiranih delova, pa do motora.

Procenjuje se da će novi vlasnik za automobil izdvojiti između 1,1 i 1,3 miliona dolara.

Izvor: Klix.ba



čitanja : 1015



Komentari