home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
tesla prius prime

Magazin “Newsweek” po drugi put imenovao je Toyotu kao „najzelenijeg“ proizvođača automobila na svetu, što Toyotu dovodi u top 5% globalnih kompanija.

U kategoriji automobila, Toyota je imenovana kao najbolja kompanija u svetskoj industriji.

Od 500 „najzelenijih“ kompanija, Toyota se nalazi na #16 mestu na svetu, a u kategoriji automobilske industrije na #1 mestu.

Toyota je nagrađena zbog svojih dostignuća u oblasti ekologije i proizvodnje eko-osetljivih hibridnih i benzinskih automobila. Ova dostignuća dovela su Toyotu, najvećeg svetskog proizvođača automobila, ispred uglednih svetskih kompanija poput Apple-a, Starbucks-a i Nike-a. Konstantna Toyotina posvećenost održivim inicijativama doprinela je boljem ovogodišnjem rangiranju kompanije.

Dr. Johan van Zyl, predsednik i CEO, Toyota Motor Europe: „Od samog osnivanja kompanije, očuvanje životne sredine bilo je u središtu svega što radimo u Toyoti. Pokretanje našeg „Environmental Challenge 2050“, 2015. godine, ojačane su ključne oblasti u kojima smanjujemo naš uticaj na životnu sredinu, tokom životnog ciklusa naših proizvoda. Priznanje magazina „Newsweek“ dokazuje da je održiva strategija koju je Toyota usvojila, isplativa na duge staze.

Koristeći osam metrika za merenje uticaja na životnu sredinu, magazin „Newsweek“ rangira najveće svetske kompanije. U saradnji sa „Corporate Knights“ i „HIP Investor“, Newsweek ocenjuje učinak kompanije prema svakoj metrici, uključujući potrošnju energije, vode i otpada.

Izvor: Toyota.rs

Foto: arhiva Autoblog.rs



čitanja : 542



Komentari