home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
TAS Golf II

Druga generacija Golfa je uživala kultni status na našim prostorima i mnogim posmatračima sa strane je bilo neshvatljivo da jedan vremešni model tako dobro drži cenu na bh. tržištu polovnjaka, piše Radiosarajevo.ba.

Sada su se vremena promenila: Od kako je stekao status "oldtajmera" (automobila starijeg od 30 godina), Golf "Dvojka" je postao ponovo popularan u zemlji u kojoj je rođen pre 37 godina. Dobro očuvani primerci se prodaju za iznose koji daleko nadmašuju cene u BiH. Jedan takav automobil je ponudio nemački trgovac polovnjacima M.M Automobile Frankfurt. Reč je o VW Golfu II s 1,6 litarskim dizelašem u nosu (54 KS).

TAS Golf II

Ipak, automobil se po nečemu razlikuje od sličnih primeraka u nemačkim oglasima. Bolji ljubitelji automobila prepoznaće grb grada Sarajeva na prednjem blatobranu i oznaku TAS na grilu hladnjaka. Naravno, reč je o VW Golfu JX, proizvedenom u Sarajevu 18. juna 1987. godine, jednom od poslednjih primeraka sa leptir-staklima na prednjim vratima, pre facelifta obavljenog sredinom leta iste godine.

TAS Golf II

Trgovac Mahir Mehmedović je opisao automobil savršenim očuvanim, bez imalo rđe, što se može videti i na slikama, ali i po podatku da je TAS Golf II prešao samo 102 hiljade kilometara za skoro 33 godine.

TAS Golf II

Tražena cena od 4.990 evra je daleko je viša od vrednosti istog modela na bh. tržištu polovnjaka. Zato ne čudi da sve više dobro očuvanih oldtajmera iz BiH završava u zapadnoj Evropi, što u slučaju Golfa predstavlja lep pokazatelj vrednosti proizvoda danas ugašene bh. automobilske industrije.

Izvor: Radiosarajevo.ba

Foto: M.M. Automobile



čitanja : 4744



Komentari