
"Može se samo nadati da se ovde ne otvara bezdan za subvencije", rekao je Frank Schwope, predavač automobilskog menadžmenta na nemačkom univerzitetu.
Schwope napominje da postoji više od 100 kineskih proizvođača automobila i veruje da niko ne čeka još jednog u luksuznom segmentu na koji cilja Dreame.
Dreame, poznat po svojim robotskim usisavačima i kosilicama, najavio je da planira ulazak u automobilski sektor u luksuznoj klasi za električna vozila. Izjavili su da razmatraju proizvodni pogon u Brandenburgu, nemačkoj saveznoj državi koja okružuje Berlin.
Nemački stručnjak za automobilski sektor Ferdinand Dudenhöffer takođe je izrazio skepticizam.

Premijer Brandenburga Dietmar Woidke rekao je samo da su razgovori u toku. Savezna država je dom najveće evropske fabrike Tesle u Grünheideu istočno od Berlina.
Schwope je rekao da se Dreame nadao da će izbeći uvozne carine i staviti oznaku "Proizvedeno u Nemačkoj" na svoje automobile.
Izvor: Seebiz.eu
Foto: Arhiva Autoblog.rs / Dreame Auto