home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
VW Polo
 
Mali automobili sa motorima sa unutrašnjim sagorevanjem su još tržišni favoriti. Dacia Sandero i Renault Clio su među najprodavanijim vozilima u Evropi, a ne bledi ni popularnost VW Pola. Ipak, Volkswagen je primoran da ide u drugom smeru.

To je izjavio šef marke VW, Tomas Šefer, u intervju za Auto motor und sport.

Zbog visokih emisijskih zahteva EU, motori sa unutrašnjim sagorevanjem više nisu isplativi u klasama jeftinih vozila. Nuditi nove modele s benzinskim motorima u Polo klasi i ispod nje nema smisla s obzirom na buduću regulaciju izduvnih gasova. Bili bi preskupi za kupce.

– Budućnost u ovom segmentu je električna – kaže Šefer.

Novi električni mali automobili ID. Polo i ID. Cross, koji će biti lansirani 2026., kao i ID. Every1 (2027.) biće temelj ponude malih automobila pod Volkswagenovom kapom. Novi benzinski Polo nije u razmatranju, ističe Revija HAK.

– Jedini način za brzu dekarbonizaciju masovno proizvedenih automobila je električni pogon.

VW ID.Polo

U proleće na tržište dolazi ID. Polo, kao prvi VW s novim standardnim baterijskim ćelijama, koje se proizvode u Salcgiteru (nedaleko od Volfsburga). Njegova osnovna cena bi trebalo da bude ispod 25.000 evra, s osnovnim motorom i malom baterijom. Strogi emisijski propisi čine male benzinske automobile preskupima, a onda bi se to prenelo i na kupce.

Izvor: Revijahak.hr / Auto motor und sport

Foto: Arhiva Autoblog.rs / Volkswagen



čitanja : 69



Komentari