
Izvršni direktor Fijat Krajslera (FCA) Majk Menli vodiće poslovanje kompanije u Severnoj i Južnoj Americi kada se taj proizvodjač automobila spoji sa francuskom grupom Pežo-Sitroen-Opel (PSA) početkom naredne godine.

Koje automobile Evropljani najčešće traže na platformi za prodaju polovnih i novih vozila AutoScout24?
Tesla je počeo da pravi Model Y u svojoj Gigafabrici smeštenoj u blizini Šangaja u Kini.

ŠKODA je zaista internacionalna kompanija. Iako je Češka još uvek dom brenda ŠKODA, automobili s krilatom strelom na znački silaze s proizvodnih traka i u drugim zemljama, pa čak i na drugim kontinentima.

Tri četvrtine javnih stanica za punjenje električnih automobila u Evropskoj uniji nalaze se u četiri države, koje pokrivaju samo 27 % ukupne površine Evrope.

Pandemija koronavirusa je definitivno preokrenula načine poslovanja, a puno toga se već "preselilo na internet" i danas je to "novo normalno". Tako je i Porsche osim u Nemačkoj sada pokrenuo svoj digitalni prodajni kanal u još osam evropskih zemalja.

Dve reklame koje je napravio brend Fiat, sa jedinstvenom muzičkom podlogom i velikim zvezdama poput Leonarda Dikaprija, i dvojca Sting i Shaggy, osvojile su prvu nagradu u kategorijama „Muzičke obrade – Licenciranje“ i „Originalna muzika“

Jedna kratka vest u kojoj se kaže da je Ford Puma proglašen Škotskim automobilom godine 2020 (Scottish Car of the Year 2020).

Potražnja za automobilima u EU je pala u periodu od januara do novembra za 25 posto u odnosu na isti prošlogodišnji period a u Hrvatskoj je pad bio gotovo dvostruko veći od evropskog proseka, pokazuje izveštaj udruženja proizvođača.

Svega 106 primeraka McLarenovog Speedtail superautomobila biće proizvedeno u britanskoj kompaniji, a jedan od njih trenutno traži kupca u Hamburgu u Nemačkoj. Ovaj model dostiže cifru od skoro 5 miliona dolara, ali je malo poznatih detalja o njegovim specifikacijama.

Sve je manje novih automobila koji na poklopcu imaju ponosno istaknut ukras koji predstavlja proizvođača.

Na predstojećoj RM Sotheby’s aukciji u Parizu novog vlasnika će potražiti i jedina Isdera Commendatore 112i na svetu.

Putem potpuno novog Euro NCAP testa proverene su performanse i efikasnost sistema bezbednosti na 19 najprodavanijih kombija u Evropi.

Novi sportski terenac Kia Sorento nedavno je dobio najvišu moguću ocenu za bezbednost u sudarima na Euro NCAP testovima. Cela Sorentova gama među kojima je i plug-in hibrid je od strane ovog nezavisnog evropskog udruženja za izvođenje simulacija sudara dobila maksimalnih 5 zvezdica.

Pre nego što automobili završe na tržištu, dizajneri i inženjeri kreiraju prototip koji se menja do finalne verzija, a prvi primerci često završe u presi. To se dogodilo i s prototipovima Chevrolet Corvette ZR-1 "King of the Hill", ali jedan od nekoliko "preživelih" je sada prodat na aukciji.