
Nakon svetske premijere na poslednjem Salonu automobila u Frankfurtu, Kijin novi MPV model (Korejci ga u press saopštenju opisuju kao "Million Possibilities Vehicle") je ove nedelje prikazan i posetiocima 3. BG CAR SHOW-a (traje do 14. marta).
Ovde odmah i podatak da se Venga našim kupcima tokom akcijske ponude nudi po ceni već od 12.990 evra, kao i to da Venga ima 7-godišnju garanciju (do 150.000 pređenih kilometara). Kao i ostala dva Kijina evropska modela (cee'd i Sportage) i Venga će naime pružati 5-godišnju opštu garanciju za celo vozilo i dve dodatne godine za pogonske delove (motor, menjač i sl.).

Venga je dizajnirana i napravljena u Evropi, a nudi četiri motora: dva benzinska i dva dizel, sa rasponom snage od 90 do 128KS.

Najštedljivija Venga 1.4 CRDi je opremljena sistemom ISG (Idle Stop & Go), a odlikuje se emisijom CO2 od 117 g/km i potrošnjom goriva od 4,5 litra dizela na 100 km.

5-vratni monovolumen je inače dugačak 4068 mm, pruža prostranost i izvanrednu upotrebljivost, pre svega zbog dvostrukog prtljažnog dna i po dužini pomične i deljive zadnje klupe, koja kao složena u sasvim ravno dno nudi 1.253 litra prtljažnog prostora.

Više o Vengi možete pročitati na sajtu uvoznika.
VIDEO I
VIDEO II
VIDEO III
Baš sam to i ja hteo da kažem.
Ali pazi, ovo je još i akcijska ponuda!
Ja sam se malo razmisljao o ovom modelu, ali kad sam na sajmu video cenu, i to je kao sa popustom, sokirao sam se i odustao... Cekam iM20, valjda ce iz Hyundai-ja u Srbiji manje zacepiti
@autoshowserbia.info
pa to su ti modeli blizanci kao sto su i ceed/i30, tako da ce cena biti skoro ista...
@carobnjak:
Slazem se, ali... Ima jedno ali koje ja vec 3 godine od kako je brat pazario auto ne mogu da shvatim. Poredi cene Ceed-a u Kia Srbija i i30 u Hyundai Srbija i videces da za istu opremu, Ceed je oko 2000e skuplji, a kao sto kazes blizanci su... U cemu je fora? Ja mislim da Kia Srbija skida kozu, no dobro, mozda i gresim. Otuda i moje razmisljanje vezano za iM20
http://i30.hyundai.co.rs/upload/document/05__cenovnik_03_i30.pdf
http://www.kia.rs/userfiles/attachments/download.php?file_id=5687
@autoshowserbia.info
mozda zbog garancije 7:5 u korist Kie :)
cene na Bg sajmu:
bazna verzija Ceed= 11490 eura
i30=11990 eura
A dobro, na sajmu su realne cene :D Bez popusta je ipak veca razlika... Kapiram da je cena za Vengu veca iz razloga jer je nov model, a za godinu dana ce verovatno biti niza za 1-2k, tj ovo sto su sada sajamske cene ce biti normalne cene tog modela
Svako bi pre kupio i30 nego Vengu. Bilo bi dobro da nam Hyundai i Kia ponude opcije, ja bih npr. kupio i30 sa 2 godine garancije za 500E manje, ili Ceeda. Oni deru na redovnim servisima, ali je cena za i30 ipak razumna. Logicno bi bilo zbog imidza da Kia bude jeftinija.
U Engleskoj je za 11500 funti Venga sa ESP-om i 6 jastuka!!!