home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Opasan manevar, kojim je vozač jednog šlepera ugrozio bezbednost na autoputu M6 u Velikoj Britaniji, možda bi prošao nekažnjen u Srbiji, ali ne i zemlji gde su autoputevi pokriveni saobraćajnim kamerama.

Zbog saobraćajnog prekršaja koji je skrivio na jednom britanskom autoputu vozač kamiona iz Litvanije, Leonid Papačin, moraće da provede 15 nedelja u zatvoru. Osim toga, njemu je naloženo da plati novčanu kaznu od 85 funti (oko 105 evra), a izrečena mu je i zabrana upravljanja motornim vozilima u Velikoj Britaniji u trajanju od 18 meseci.

Kada se jednom isključite sa autoputa, ne možete se na njega vratiti istim putem. To je znao i 51-godišnji vozač šlepera iz Litvanije, ali je odlučio da napravi prekršaj, verovatno nesvestan da ga snimaju saobraćajne kamere. Iako je nekako uspeo da izvede veoma rizičan manevar kamionom od 40 tona i da nastavi put, ubrzo je zaustavljen i sproveden kod sudije za prekršaje.

Papačin je na sudu izjavio da je želeo da se isključi sa autoputa, ali da uređaj na naplatnoj rampi nije hteo da prihvati njegovu platnu karticu. Zatim je pokušao da se obrati operateru preko interfona, ali zbog nepoznavanja engleskog jezika nije uspeo da se sporazume sa njim. Na kraju je odlučio da napravi polukružno okretanje, i vrati se istim putem odakle je i došao. Vozač je rekao sudiji i da je privremeno zaposlen u Britaniji, a u tu zemlju došao je dva meseca ranije.

Komentarišući incident, načelnik saobraćajne policije, Džed Vajt, rekao je da ovakvi slučajevi nisu retkost.

"U konkretnom slučaju, vozač je trebalo da kontaktira saobraćajnu policiju i mi bismo mu pomogli da se na bezbedan način vrati na autoput", objašnjava Vajt.

"U suprotnom, ovakvi prekršaji ne mogu da prođu nekažnjeno, s obzirom da su putevi pokriveni kamerama 24 sata, a kazne su veoma ozbiljne", dodao je on.

Vajt je rekao da je policija snimak objavila u medijma i na Internetu kako bi poslužio kao primer i opomena drugim vozačima.

Izvor: B92.net



čitanja : 652



Komentari

Sta bi znacilo da je kaznjen ako su neduzni ugrozeni??? To ne vraca vreme u nazad.

Autor Fordovac 15 Nov 2014, 14:00