
Ros Braun smatra da je Luisu Hamiltonu potrebno još vremena kako bi se u potpunosti privikao na Mercedes i na bolid koji sada vozi, a sve ovo je izjavio posle lošeg rezultata njegovog pulena u Monaku kada je klupski kolega Niko Rozberg ostavio daleko iza sebe.

GM Uzbekistan je u Moskvi predstavio sedan Uz-Daewoo Gentra, u osnovi modifikovanu verziju nekadašnje Daewoo Nubire (kasnije kao Chevrolet Lacetti sedan).

U Škodinoj Kvasiny fabrici u Češkoj je i zvanično počela proizvodnja obnovljenog modela Superb (uključujući i karavanski Superb Combi).
Toyota testira novi Aygo

Toyotini inžinjeri nikad ne miruju. Oni trenutno rade na nekoliko projekata od kojih nam dva stižu sledeće godine. Jedan od njih je novi Prius (o kome je već bilo reči), a drugi je nova generacija mališana Aygo.
Porsche Macan na Salonu u Los Anđelesu

Po poslednjim vestima, Porscheov dugo najavljivani SUV Macan će premijeru imati u novembru ove godine, i to na Salonu automobila u Los Anđelesu.
2015 Toyota Prius

Novi Prius će odlikovati elegantniji dizajn i još veća štedljivost
Nova generacija najprodavanijeg hibrida na svetu biće 70 kg lakša od prethodnika, a pogonski sklop donosiće osetan napredak u štedljivosti. Modifikovani benzinac 1.8 će razvijati više od, trenutnih, 134KS, a invertor i elektromotor biće jedan sklop kompaktnijih dimenzija.

Pozivamo sve zainteresovane na dvodnevni BMW Road Show Novi Sad, druženje i vožnju BMW modela po izboru 7. i 8. juna u Novom Sadu na adresi Novosadski put 71 (Veternik).

Lamborghini je povodom svoje 50-godišnjice na poslednjem Salonu automobila u Šangaju prikazao i specijalno izdanje Aventadora.

Mercedes-Benz je najavio specijalno Edition 1 izdanje nove S-klase koje će biti dostupno tokom prvih 12 meseci proizvodnje ovog modela.

Kako prenosi Tanjug, ministar finansija Mlađan Dinkić izjavio je da se vode ozbiljni razgovori sa kompanijom Fijat o strateškom partnerstvu u Industriji motora Rakovica (IMR).

Na trci 2013 Pikes Peak u Americi će učestvovati i specijalno pripremljeni Mini "No Limit" Pikes Peak sa 900KS.