
Bivši lekar Formule 1 dr Geri Hartštajn smatra da su male šanse za oporavak sedmostrukog prvaka sveta Mihaela Šumahera koji se šesti mesec nalazi u komi, posle teške povrede glave, zadobijene na skijanju u Francuskoj.

Aktuelni šampion Formule 1 Sebastijan Fetel je u svojoj karijeri do sada ostvario samo jednu pobedu na Velikoj nagradi Kanada, narednoj trci šampionata F1 2015. godine.
Najavljen novi britanski sportista: Elemental RP-1

Nova britanska kompanija Elemental je sa setom teaser slika i kratkim saopštenjem najavila svoj sportski model RP-1, čija premijera će biti održana kasnije tokom ovog meseca i to na tradicionalnom "Goodwood Festival of Speed" događaju.
Ovako bi mogao da izgleda Mini Superleggera Vision Coupe

Mini i italijanski Touring Superleggera su za ovogodišnje izdanje događaja Concorso d'Eleganza Villa d'Este pripremili zanimljivu studiju Mini Superleggera Vision, viziju modernog britanskog roadstera sa uticajem italijanskog stila.
Ponovo snimljen Porsche Cayenne facelift

Sem 911-ice facelift, Porsche priprema još jedan restilizovani model. To je Cayenne druge generacije (type 958) koji je premijeru imao u martu 2010. godine na Salonu automobila u Ženevi.
U pripremi Pagani Zonda X

Pagani je u junu prošle godine predstavio Zondu Revolucion za koju se tada mislilo da je poslednja verzija Zonde. Ipak, Zonda će doživeti još jedno izdanje, jer Pagani priprema i Zondu X.
Oko sveta sa 12 litara benzina

Tim francuskih studenata sa univerziteta La Joliverie u Nantesu pobedio je na ovogodišnjem Shell Eco-maratonu 21. put. Pobeda je već postala uobičajena za ovu grupu i njihov Microjoule, definitivno najefikasnije vozilo na svetu pokretano klasičnim benzinom. Studenti pomenutog univerziteta su projekat započeli još davne 1985., a do sada su razni timovi uspeli da obore niz rekorda.
Vožnju pod uticajem alkohola trebalo bi najstrože kažnjavati, ali kako to obično biva - policije nikad nema onda kada je najpotrebnija
Doduše, u odbranu policijaca treba priznati da se ova situacija u Poljskoj odigrala u po bela dana. Pravdu je zato u svoje ruke morao da uzme jedan od sugrađana nesavesnog vozača.
Da li pozajmljujete prijateljima svoj auto?

Pojedini vlasnici toliko vole svoj automobil da im teško pada trenutak kada treba da predaju ključeve nekom drugom. Možda se plaše upravo ovakve situacije.

Mitsubishi je predstavio MiEV Evolution III koji će učestvovati na ovogodišnjem izdanju slavne brdske trke Pikes Peak International Hill Climb. Automobil će učestvovati u kategoriji modifikovanih električnih vozila, a radi se o ‘evoluiranoj verziji’ prošlogodišnjeg modela.

Izvor: Rts.rs
U poplavama oštećeno oko 25.000 vozila. Mnoga od njih su puna elektronike. U servise stižu prvi automobili. Šteta je velika, pa se postavlja pitanje da li starije automobile uopšte treba popravljati, jer to daleko prelazi njihovu tržišnu vrednost.
Nakon što je prošle nedelje objavio prve zvanične slike i video priloge o unutrašnjosti druge generacije modela XC90, Volvo je danas objavio set novih video priloga.

Michael Horn, izvršni direktor Volkswagen Group of America obelodanio je svoju želju da ubrza predstavljanje novih i osveženih modela. Horn tvrdi da bi tako redizajnirani modeli bili predstavljani svakih pet godina, koji bi na svake tri godine bili osvežavani.