Hyundai i30 N Turbo Prototype na trci 24 sata Nirburgringa

Hyundai je najavio da će na ovogodišnjoj trci izdržljivosti 24 sata Nirburgringa učestvovati sa tri automobila, a među njima će se naći i razvojni prototip budućeg sportskog hatchbacka i30 N Turbo.

Koliko puta vam se dogodilo da vas neko iseče u saobraćaju ili da poželite da se obračunate sa drugim vozačem. Upravo se to dogodilo u Rusiji. Jedan vozač prestigao je kola ispred sebe i zaustavio se na putu. Oba vozača su ljutito izašla iz automobila i vidi se da su hteli da se obračunaju.

Rolls-Royce je na Concorso d’Eleganza Villa d’Este predstavio svoj Phantom Drophead Coupe koji je deo Zenith kolekcije, koja se sastoji od nekoliko specijalnih izdanja modela koja se više neće proizvoditi. Ukupno 50 ovakvih automobila biće napravljeno do kraja godine, a svako od njih će biti prodato kupcima kojima će Rolls-Royce uputiti pozivnicu.
Britanski premijer kupio polovnu Micru za 2.000 evra

Kako piše B92, kada je vlasnik firme za prodaju polovnjaka iz Oksfordšira primio telefonski poziv od službe obezbeđenja Dejvida Kamerona, mislio je da su njegovi drugari odlučili da se našale sa njim.

* Zbog birokratske sporosti fabrika priključnih vozila propada iako je strani
investitor odavno spreman da je kupi
* Francuzi ne samo da žele da nastave saradnju sa INPRO-om nego već duže hoće
da kupe tu fabriku i da zadrže oko 200 postojećih radnika
AGV predstavio još jedan specijal za Valentina Rosija

Italijanski gran pri je iza nas, što znači da imamo da vam pokažemo još jednu specijalnu kacigu, koju je AGV uradio za Valentina Rosija.
Nissan najavio NV300

Kompanija Nissan je objavila dva teasera kojima najavljuje kombi NV300. Kombi NV300 će zameniti aktuelni model Primastar i svoje mesto će naći između već dostupnih modela NV200 i NV400. Kombi će zapravo proizvoditi kompanija Renault u svom postrojenju u Sandouvilleu na severoistoku Francuske, gde će deliti proizvodnu traku sa Renaultom Trafic s kojim će deliti brojne komponente.

Bugatti se igra igre „hoću-neću“ sa Galibier sedanom već nekoliko godina, tako da su brojne spekulacije u vezi sa lansiranjem ovog modela postale zamarajuće. Čini se da je konačno stvoren prostor za njegovu proizvodnju. To ne bi bilo loše. Zašto ne bismo imali nešto luksuzno poput Rolls-Royce Phantoma i brzo kao... Bugatti.
* Baza je Mercedes-AMG C63 S AMG, a 4,0 litarski biturbo V8 motor je pojačan na 650 konja

Povećanje profitabilnosti i nove usluge
Volkswagen priprema novu strategiju kojom planira da napravi zaokret u poslovanju. Naime, nakon skandala Dieselgate, koji je kompaniju doveo do 4 milijarde gubitka prošle godine, a još ih čekaju brojne kazne, neophodno je osmisliti i dodatne poslovne modele koji će indikator stanja vratiti u zeleno.

Oktanski vikend na stazi Autoprevoza iz Čačka bio je prepun dešavanja, na radost velikog broja ljubitelja, drifta, tjnunig stajlinga, stunta, takmičenja Db drag, RC cars i drugih zabavnih sadražaja. Dan šampiona u drift kategoriji pripao je Bojanu Kurbaliju, drugo mesto osvojio je Igor Stevanović, a treće Silvio Gošev.