
Nakon prvih fabričkih slika koje su se juče pre vremena pojavile u javnosti, Kia Stonic je danas i zvanično predstavljena novinarima u Amsterdamu.

Kako prenosi Beta, preko 2.000 radnika Folksvagena u Bratislavi ostalo je pred kapijama fabrike i započelo štrajk zahtevajući povišice plata za 16 odsto. Oni traže povišicu sadašnje prosečne radničke plate od 1.800 evra.

Mulgari Automotive je britanski tjuning specijalista koji u svojoj ponudi ima i posebni program nazvan Signature Vehicles, a koji omogućava vlasnicima da vozila doteraju po ličnim specifikacijama.

Toyota je za modelsku godinu 2018 u Japanu promovisala blago osveženu verziju hibridnog modela Aqua (na nekim tržištima kao Prius C).

I Poljaci imaju tjunera koji se bavi modifikovanjem Porschea 911, u ovom slučaju verzije 911 Turbo S.

Ni Šveđani nisu bezgrešni. Na testovima su njihovi automobili među najbezbednijima na svetu, ali ponekad se ipak potkrade kakav propust ili greška.

Jedan od šefova Audija izneo je mišljenje da kupci u Sjedinjenim Državama nisu spremni da prihvate automobile sa dizel pogonom i da su evropski proizvođači možda pogrešili što su im uopšte i nudili ovu vrstu vozila.

Monumentalni zvuk je neophodna vrlina svakog supersportskog automobila pa Lamborghini toj stavci želi da posveti dodatnu pažnju.

Ove godine Toyota slavi dvadeset godina od predstavljanja svog prvog hibridnog automobila, sada već legendarnog Priusa. Njegova globalna popularnost vremenom je dovela do stvaranja novih standarda pri izboru automobila na osnovu njihovog uticaja na životnu sredinu.