
Dok Audi na sajmu automobila u Parizu izlaže potpuno novu generaciju modela Q3, nemački tjuner B & B Automobiltechnik predstavlja modifikovani RS Q3, baziran na prethodnoj generaciji Q3.

Iza internog naziva Speedy Irishman se krije moderna klasika koju nemačka tjuning kompanija DP Motorsport nudi za 198.000 evra.
Najmanji Škodin SUV stiže sledeće godine

Škoda je ovogodišnji sajam automobila u Ženevi iskoristila da između ostalog prikaže Vision X concept, studiju urbanog crossovera koji najavljuje i budući serijski model.

Mazda je na japanskom tržištu za modelsku godinu 2019 ponudila i crossover CX-5 sa 2.5 turbo benzinskim motorom.

Volkswagen je objavio prve zvanične slike nove generacije VW Passata za tržište Kine, gde će prodaja stratovati još tokom ove godine.

Japanska kompanija Tojota objavila je da povlači više od 168.000 svojih vozila zbog moguće neispravnosti "vazdušnih jastuka".
Rolls-Royce Cullinan i sa hibridnim pogonom

Ne samo da je Rolls-Royce lansirao SUV, nego izgleda da će u taj model ugraditi i hibridni pogon. Tačnije, po najnovijim saznanjima Cullinan bi u skoroj budućnosti trebalo da dobije hibridni pogonski sklop koji će biti snažniji i od njegove konvencionalne V12 verzije.
McLaren Speedtail premijerno 26. oktobra

McLaren već duže vreme priprema novi automobil koji će biti napravljen kao počast legendarnom modelu F1, pri čemu se projekat vodi pod kodnom oznakom BP23.

Rusija ima u planu da uđe u elitno društvo proizvođača automobila premijum klase, postajući konkurent britanskim brendovima kakvi su Rolls-Royce i Bentley, ili nemački Maybach-Daimler, piše nemački list Die Welt.