Novi Nissan Z na novom crtežu

Nissan je na Instagramu objavio još jedan crtež naslednika spsortskog modela 370Z, a koji će najaviti prototipom čija premijera je planirana za 16. septembar.

Vlasnik ovog kineskog, najverovatnije BAIC-a EX360, jednog on najpopularnijih električnih automobila u Kini (nije potpuno sigurno da li je reč o EV verziji ili plug-in hibridu) ostao je bez njega nakon što ga je 20. avgusta ostavio na električnom punjaču u gradu Sanmingu na jugu Kine.

Volkswagen je u julu najavio da će novi Caddy dobiti i kampersku verziju, što se sada i desilo.

Proizvođač sportskih automobila Porsche želi da u budućnosti značajno unapredi razvoj sintetičkih goriva - takozvanih e-goriva.
U pratnji Vladimira Putina uskoro i električni motocikl Aurus Escort

Donald Tramp ima "Zver", Boris Džonson ima blindirani Jaguar, a sada, Vladimir Putin ima Aurus Escort, električni mootocikl koji će se naći u predsedničkoj pratnji.
Akcija za Volvo modele XC40, XC60 i XC90

XC40 UZ 0% KAMATE
Volvo XC40 je trendseter, dizajniran po meri današnje urbane sredine. Odlikuje ga progresivan dizajn, jedinstvenost, skandinavski stil i inovacije koje pojednostavljuju urbani život. XC40 je pun intuitivnih rešenja koja zadovoljavaju sve potrebe i želje putnika – pruža dobro osmišljene prostore za odlaganje, pametnu tehnologiju i korisne funkcije povezivosti koje pojednostavljuju život u gradu. Kompaktni SUV, dizajniran za Vaš stil, odvezite u izvanrednoj akcijskoj ponudi.
Subvencije za Suzuki Vitaru Hybrid i S-Cross Hybrid

Kompanija Euro Sumar je spremila ''Suzuki subvenciju''. U slučaju modela Vitara Hybrid i S-Cross Hybrid, Suzuki subvencioniše popust od 500 evra, za najbrže kupce.

Kompanija Ford Motor je saopštila da planira da do kraja godine ukine u SAD 1.400 radnih mesta s fiksnim platama, u okviru višegodišnjeg programa restrukturiranja vrednog 11 milijardi dolara.

Nemačka organizacija za zaštitu prirode Deutsche Umwelthilfe je podigla glas i traži od države da prestane da subvencioniše plug-in hibride, a pogotovo SUV-ove. Ova asocijacija je sama sprovela merenja i po njima hibridni SUV-ovi ponekad emituju i do sedam puta više nivoe CO2 od onih koje su navedene u fabričkim merenjima.

Ovo je Volvo P1800 Cyan, kako se navodi "moderna high-performance interpretacija" klasičnog kupea P1800, mada je možda bolje reći da se radi o restomod projektu.
Toyota je u Motomachi postrojenju u Japanu i zvanično počela sa proizvodnjom sportskog GR Yarisa koji je predstavljen ranije ove godine.

Rüsselsheim. Nemački proizvođač automobila, posle nove električne Mokke, sada najavljuje i novu Mokku sa najsavremenijim motorima sa unutrašnjim sagorevanjem. Izuzetno efikasna i kompaktnija nego ikad, nova Mokka je savršena kombinacija zabave i modernosti - idealna za urbanu džunglu kao i za široke otvorene prostore autoputa.