home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Mazda je na takmičarskom festivalu Motor Sport Japan održanom u Tokiju predstavila koncept ozbiljnije Mazde2.

Maleni Demio, kako se tamo ovaj model zove, dobio je agresivniji izgled, bolju aerodinamiku, veće kočnice i jači motor. Sve to je najava serijskog modela koji bi trebalo da se pojavi u drugoj polovini tekuće godine.

Ona je zamišljena kao polazna tačka za one koji žele da se trkaju, driftuju ili da se okušaju u reliju. Za to im treba jači motor pa je Mazda2 dobila 1.5 litarski SkyActiv-G benzinac uparen sa šestostepenim ručnim menjačem.

Agresivniji izgled joj donose doterani branici, novi pragovi i zadnji spojler na vratima prtljažnika. Dodatnu iskru donose crveni, sivi i crni Mazdaspeed grafički elementi na vozilu.

Izvor: Automotoportal.hr

Foto: Mazda



čitanja : 633



Komentari