home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Jeep J8 i zvanično

12 Jul 2008 - 13:24 Noviteti Link

Jeep je na "Euro Jeep Campu 2008" u Nemačkoj i zvanično promovisao konačnu, serijsku verziju novog Jeepa J8, koji u stvari predstavlja vojnu verziju aktuelnog Jeepa Wrangler Unlimited (predprodukcijska varijanta je inače predstavljena još u septembru prošle godine). Time se američki brend vraća na tržište vozila namenjenih vojsci (na kraju krajeva, Jeep je 1941. i počeo kao vojno vozilo).

Novi Jeep J8 pokreće 4-cilindrični 2,8 litarski turbo-dizel motor sa 110kW/150KS i 400Nm obrtnog momenta, uparen sa 5-stepenom automatskom transmisijom (za prenos snage na podlogu brine se Command-Trac integralni pogon). Naravno, inžinjeri su Jeep J8 ojačali i modifikovali da bi mogao da odgovori novim zadacima (između ostalog, povećana je i nosivost na 1250 kg, a može da zagazi u vodu do dubine od 762 mm). Novi J8 će se nuditi u dve karoserijske verzije : kao produženi pick-up sa 2 vrata i kao višenamensko vojno vozilo sa 4 vrata. Iako nije namenjen za upotrebu na prvim borbenim linijama kao borbeno vozilo, J8 je sposoban za obavljanje različitih poslova : kao komandno vozilo, za prevoz trupa i tereta, ambulantno vozilo i sl.

Ono što je zanimljivo jeste da će se Jeep J8 proizvoditi u Egiptu (tačnije u Kairu), a na tržištu će se naći već ovog meseca.



čitanja : 1050



Komentari

Pa opet isto...

Autor Eki 12 Jul 2008, 20:22

Jos kad bi mu zbog ustede u proizvodnji cena za gradjanstvo bila oko 15000Eura(ili nize, sto je realno) ovo vozilo bi "pregazilo" rusku ladu na nasem trzistu i trzistima Balkana.

Autor ChedomirADELAIDE 13 Jul 2008, 03:36