home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Mobius II iz Kenije

19 Maj 2014 - 10:01 Noviteti Link

Nekoliko godina nakon originalnog Mobiusa, u Keniji se Mobius Motors priprema za start prodaje doterane verzije Mobius II, i to prvo u seriji od 50 komada.

Vozilo je zamišljeno kao jednostavno prevozno sredstvo, sa pristupačnom cenom i malim troškovima održavanja, a cena u Keniji iznosi oko 10.000 dolara.

Kako bi cena bila što niža, Mobius II nema ni klima uređaj ni stakla (sem prednjeg vetrobrana), a može da preveze 8 putnika ili 625 kg tereta.

1275 kg teško i 3883 mm dugačko vozilo (sa klirensom od 229 mm) pokreće 1,6 litarski benzinski motor sa 86KS i 127 Nm obrtnog momenta, dovoljno za maksimalnih 120 km/h.

Mobius Motors priperema i Mobius III koji bi u prodaji trebalo da se pojavi tokom 2016. godine.

Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 819



Komentari

I nasi limari mogu da naprave ovako nesto. Veliko postovanje ovim majstorima.

Autor ChedomirADELAIDE 19 Maj 2014, 13:28