
Mercedesova S klasa Guard je najnoviji model brenda iz Štutgarta koji je sposoban da se odupre napadima balističkog nivoa 9 i 10. Proizvodnja blindirane verzije S klase je počela godinu dana nakon što je ovaj model pušten u proizvodnju, a Guard varijanta S klase proizvodiće se u Zindelfingenu paralelno sa drugim blindiranom Mercedes automobilima.
Novi blindirani model iz Mercedesove ponude je ručni rad zaposlenih u Zindelfingenu koji tamo već proizvode nekoliko balistički otpornih automobila. Među njima su još uvek aktuelna S klasa Pullman (VF 221), E klasa (W212), G klasa (W463) i M klasa (W166), ali svi navedeni modeli ipak nisu toliko sofisticirani kao poslednji Guard primerak koji je Mercedes pripremio.
To što nova Mercedesova S klasa nosi oznaku balističkog nivoa 9 i 10 znači da je opremljena zaštitom VR6/VR7 nivoa koja može podneti napad iz vojnog naoružanja, kao i napad ručnih granata i sličnih eksplozivnih naprava. Samo vetrobransko staklo blindirane S klase debelo je 100 mm i teško 135 kg, dok je šasija automobila ojačana 50 mm debelim čeličnim pločama.
Blindirana S klasa Guard za sada je dostupna samo u S600 varijanti koja na sebe uz regularnu cenu vezuje i onu od dodatnih 200.000 evra koliko košta da se ona blindira.
Izvor: Automotoportal.hr
Foto: Mercedes
http://www.carscoops.com/2014/07/mercs-new-bulletproof-s-class-comes-to.html
http://www.benzinsider.com/2014/07/the-mercedes-s-class-coupe-is-the-dream-car-of-europeans/
http://www.carscoops.com/2014/07/2016-mercedes-benz-c-class-cabriolet.html
Jedna zanimljivost :
http://www.carscoops.com/2014/07/check-out-novelty-of-interactive-360.html
@Pit,
Ako izuzmemo onaj iPad koji bode oci, enterijer i materijali, boje na ovoj C klasi cabrio su maestralni. Mogao bi danima da gledam u ono.
Cak mi je i ovaj ekrancic ovde prihvatljiviji nego na CLS ristajl. Steta sto nema klasicnu rucicu menjaca na centralnom tunelu, nekako mi to fali vizuelno.