home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Već duže vreme je poznato da Mercedes priprema luksuznu Pullman varijantu nove S klase kako bi takvim automobilom konkurisao Rolls-Royce modelima. Sada tajni više nema i pred nama su prve zvanične slike i detalji Mercedes-Maybach Pullmana čija premijera će biti održana početkom narednog meseca, i to na sajmu automobila u Ženevi.

Takođe treba podsetiti i na ranije objavljenu vest iz nemačkih medija koja kaže da će za proizvodnju S klase Pullman biti zadužen nemački Brabus.

Što se tiče dimenzija, Mercedes-Maybach Pullman je dugačak 6499 mm, međuosovinsko rastojanje iznosi 4418 mm, a ima tri reda sedišta (pozadi su četiri sedišta, odvojena staklom od prednjih sedišta), najkvaliteniju kožu i Burmester 3D surround sound system.

U fabrici najavljuju da će Mercedes-Maybach Pullman postati simbol za luksuz i ekskluzivnost, automobil za elitu. Ili drugačije rečeno "najbolji automobil na svetu".

Motor je inače 6,0 litarski V12 twin-turbo sa 530KS i 830 Nm obrtnog momenta.  

Sem standardnog Mercedes-Maybach Pullmana (košta oko 500.000 evra ili 567.000 američkih dolara), u ponudi će biti i blindirana verzija koja će po nekim ranijim najavama koštati oko milion dolara.

Isporuke Mercedes-Maybach Pullmana prvim kupcima će startovati početkom 2016. godine.

Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 3321



Komentari

Odličan.
Veći je nego što je prvobitno pisalo, 6,5m !
Nadam se da će moron biti zadovoljan sa WB. :D
4,4m Prednji točak upadne u rupu, telefoniraš a onda i zadnji. :D
Sigurno da uz sve ostalo doprinosi vrhunskom komforu.
Komfor je pozadi na nivou Majbaha 62 za treći red, a više nego dovoljno za 4 osobe.
Ne mogu svi da se pruže, kao zadnja dva, ali se sigurno neće dodirivati kolenima. :)
Srednja dva sedišta se sklapaju, tj sedalni deo, vidi se na slici 3.
Ekran u dnu.
Enterijer mi se više svidja nego kod prethodnih Pulmana, pogotovo što je ovo pozadi faktički Maybach 62 + 2 dodatna sedišta - po potrebi.
Dakle praktičnija verzija 62-e.
I dalje je za dvoje kraljevski komfor, a po potrebi može da preveze još dva putnika više.
Domaćinski košta...

Elem :
http://www.bmwblog.com/2015/02/18/apple-gets-serious-cars-hires-ex-head-mercedes-benz-rd/

Autor MB 18 Feb 2015, 01:47

Ja sam ocekivao i visu cenu. Mnogo dobro je izveden.

Autor nsx 18 Feb 2015, 01:59

MB
Predugačak wb ...

Autor moron 18 Feb 2015, 10:08

auuuuu ovo je svemirski brod,,mislim da je rolls royce phantom posramljen naveliko,,,nemoze se mjerit po udobnosti sa ovom lađom,,brawo mercedesss!!!!!

Autor strongman 18 Feb 2015, 13:36

strongman
ne znam da li je rols porsramljen, ali setra sigurno jeste.

Autor toma 18 Feb 2015, 14:46

Enterijer odlican.

Ovo ce da se nasuce na prvom lezecem policajcu ili prilazu garazi. Ne mozes ni pred vecinu hotela da stanes kad je ovoliki medjuosovinski razmak, a mali klirens.

Ovo sluti na situaciju akd se Obama u Irskoj nasukao na rampi.

P.S. To sto ga Brabus pravi sluti na "seckanje" obicne S klase, koja se onda krpi.

Autor Fordovac 18 Feb 2015, 19:17

ala je razvucen ko kisna glista---ccc

Autor ivan 18 Feb 2015, 19:21

595 000 ojra, preskupo...

http://blog.mercedes-benz-passion.com/2015/09/ab-heute-bestellbar-mercedes-maybach-s600-pullman-fuer-407-15850-euro/

Doduse ovo je samo za one koji imaju vozaca, a njima je svejedno kolko kosta.
Pa ni ovih par opcija samo sto dizu cenu za jos 100k im nece biti problem :

Gegen Aufpreis sind u.a. ein Premiumlack für Mercedes-Maybach zum Aufpreis von 17.850 Euro, Premiumlack individuell für 20.825 Euro sowie ein Panorama-Glasdach mit MAGIC SKY CONTROL (ab Mitte 2016) für 29.750 Euro wählbar. Das Burmester High-End 3D-Surround-Soundsystem kostet im Pullman 17.850 Euro Aufpreis.

S400 Maybach 4-matic je vise nego dovoljan.

Autor MB 15 Sep 2015, 22:27

Šta im je taj "MAGIC SKY CONTROL"? Običan šiber kao kod BMW7? Sve sa LED diodama namesto zvezdica :)

Autor moron 15 Sep 2015, 22:44

moron
Znao sam da ces ti da se javis. :)))
Jeste to je, u pravu si. :)))
Ako te zanima, upitaj "gugela". :D
Pozz

Autor MB 15 Sep 2015, 23:03