home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Japanci su krajem marta prvo objavili jednu teaser sliku Lexusa ES modelske godine 2016, dok je svetska premijera održana sada na sajmu automobila u Šangaju.

Budući da je sadašnji ES (inače najprodavaniji sedan u ponudi Lexusa) predstavljen na leto 2012. godine još uvek je rano za potpuno novu generaciju. Zato je Lexus u Šangaju promovisao njegovu redizajniranu verziju.

Ukratko, u press saopštenju se između ostalog kaže da je 2016 ES zadržao svoju klasičnu eleganciju ali pruža dinamičnije iskustvo.

Ističu se novi dizajn prednjih svetala i svetala za maglu, blago revidirana zadnja svetla, kao i doterani prednji gril, novi dizajn alu točkova od 17 do 20 inča, par novih boja (Amber, Nightfall Mica, Caviarb i Eminent White Pearl) i modifikovani enterijer (novi volan, veći multi-funkcionalni displej, proširena paleta boja za sedišta, bogatija oprema...).

Takođe, u gami motora je i novi 2,0 litarski benzinac sa direktnim ubrizgavanjem (namenjen pre svega Kini i Rusiji), dok će na drugim tržištima biti dostupni i 2,5 litarski četvorocilindraš, pa 3,5 litarski V6, kao i hibridna verzija ES 300h (sa 2,5 litarskim benzincem i elektromotorom).   

Treba napomneuti da 2016 ES ima i Lexus Safety System+ koji kombinuje najznačajnije bezbednosne sisteme u jedan paket (Pre-Collision System sa detekcijom pešaka i vozila, Lane Departure Alert sa akmerom, Radar Cruise Control...).

Ivan Mitić - Autoblog.rs



čitanja : 1191



Komentari