
Nakon što se pre nekoliko dana u javnosti prvo pojavila jedna teaser slika, a zatim i nekoliko špijunskih fotografija, pred nama je i prva zvanična slika obnovljenog Citroena AirCross za 2016. godinu.
U pitanju je automobil za tržište Južne Amerike, pri čemu se ovaj (pro)terenski Citroen AirCross bazira na C3 Picassu.
U ovom trenutku nema mnogo detalja, a kao što se i očekivalo obnovljeni AirCross je najveće izmene pretrpeo na prednjem delu. Takođe, manjih promena će biti i unutrašnjosti, dok se od motora pominje 1,6 litarski agregat sa 122KS.
Pored naglaska na prostranosti i praktičnosti putničke kabine, kao i veličini prtljažnika, AirCross vlasniku tako nudi i blagi off-road izgled.
Za robusniji izgled se kao i obično kod ovakvih varijanti brinu drugačiji branici, nova maska, izraženiji pragovi, krovni nosači, zaštita blatobrana, alu točkovi..
Ivan Mitić – Autoblog.rs
U međuvremenu je objavljena još jedna slika:
