
Hyundai je prvo u septembru ove godine obnovio svoj manji hatchback HB20 koji se prodaje u Južnoj Americi, zatim je u oktobru to isto uradio i njegovoj (pro)terenskoj verziji HB20X, a sada se pojavila i restilizovana sedan varijanta HB20S.
Kao i kod običnog HB20 modela, i kod HB20S se vizuelne promene tiču upadljivije maske, prednjih svetala, restilizovanih zadnjih svetala i novih 16-inčnih alu točkova, a treba pomenuti i bogatiju opremu.

Izmena ima i u unutrašnjosti, a to između ostalog podrazumeva drugačija sedišta sa novim dezenom, kao i infotainment sistem blueMedia.

HB20S je dobio i modifikovano oslanjanje i upravljačkni sistem, u gami pogonskih agregata se nalaze 1,0 litarski trocilindarski i 1,6 četvorocilindarski motori, a kupcima su dostupni šestostepeni manuelni ili šestostepeni automatski menjač.
Ivan Mitić – auto.blog.rs