home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Nakon uspeha sa Flying Huntsman 6x6 conceptom na prošlogodišnjem sajmu automobila u Ženevi, britanski dizajner Afzal Kahn je završio još jedan ambiciozni novi projekat.

Kahn Design je naime ove godine u Ženevi predstavio novi britanski retro classic - "Vengeance", dvovratni coupe sa karoserijom od aluminijuma, a koji će se praviti u britanskom Koventriju.

Vengeance je napravljen na bazi Aston Martina DB9, a inspiracija za izgled je pronađena u Aston Martinom dizajnu iz osamdesetih i devedesetih godina prošlog veka.

Za pogon će se brinuti 6,0 litarski V12 sa 517KS i 620 Nm obrtnog momenta, u kombinaciji sa automatikom.

Na automobilu se takođe ističu i 16-kraki točkovi od 20 inča napred i 18-kraki točkovi od 21 inča pozadi.

Automobil će biti napravljen u ograničenoj seriji, dok cena nije saopštena.

Ivan Mitić - Autoblog.rs



čitanja : 1087



Komentari

Ne vidim u ovom vulgarizovanom DB9 nikakve elemente Astonovog dizajna iz 80-tih i 90-tih.

Autor Nitro 02 Mar 2016, 13:17