
Mazda je nedavno i zvanično potvrdila da će njihov novi Coupe-SUV model CX-4 premijeru imati 25. aprila na sajmu automobila u Pekingu, a nakon brojnih teasera i špjunskih slika nemaskiranih primeraka pred nama su konačno i zvanične fotografije.

Što se dizajna tiče, novi Mazdin model izgledom podseća na Koeru koncept koji je japanski proizvođač predstavio u septembru prošle godine na sajmu automobila u Frankfurtu.

CX-4 je dugačak 463 cm, širok 184 cm, visok 153 cm, međuosovinsko rastojanje je 270 cm, klirens 19 cm, dok zapremina prtljažnika iznosi 400 litara (1228 litara sa oborenim zadnjim sedištima).

Standardno će na automobilu biti točkovi od 17 inča (opciono i od 19 inča), a kupcima će se nuditi izbor od sedam boja za eksterijer.


Unutrašnjost prati dizajn ostalih modela iz aktuelne Mazdine ponude (biće dostupne četiri boje za kabinu), a ističu se multimedia sistem, 7.0-inčni ekran, Wi-Fi, USB i Bluetooth.

U gami motora kod CX-4 će biti dva četvorocilindrična benzinca, i to 2,0 litarski Skyactive-G agregat sa 158KS/202 Nm i 2,5 litarski Skyactive-G sa 192KS/252 Nm, oba u paru sa šestostepenim automatikom.

Slabiji po fabričkim podacima ima prosečnu potrošnju goriva od 6,3 l/100 km, dok snažniji troši 7,2 l/100 km.

U ponudi će biti i pogon na sva četiri točka, ali samo u kombinaciji sa snažnijim motorom.
Ivan Mitić – Autoblog.rs
Od svih liftback SUV-ova , ovo ima najelegantniju izvedbu ali i dalje nema moje simpatije...
Za ubuduće , BMW a posebno Mercedes , kad budu pravili ovu formu , nek slobodno pogledaju kod Mazde kako se to radi...
Mazda CX-5 je visoka 1.670 mm, a ova "175 mm" niža ? Da nije greška?
Nisam stilista, a i lepota je u oku posmatrača, ali prednja maska na CX-5 (onako "zašiljena" ka dole ) mi je ubedljivo najružnija na novoj seriji mazdi, dok je ova sasvim Ok. "Sitnica", ali (meni) baš "krupna".
Ona svetla za maglu dole u zadnjem braniku, "prekrupna". Lepša mi na CX-5.
Generalno, ovo dosta lepo izgleda.
Jos ce da mi kazu da su ta dva CM klirensa u odnosu na mazdu 3 dovoljni za CUV SUV ili kako god. Ovo je naprosto duza Mazda 3. Ono sto bi pametnom trebalo je 3 karavan.
Proverio sam ponovo, u originalnoj vesti se kaže ovako: "The CX-4 will be positioned as a slightly smaller and more sporty alternative to the CX-5. The cars are very close, the CX-4 is 78 mm longer, width is the same, 175 mm lower, and wheelbase is the same too."
4 cm visa od trojke. Urban krosover? Oku prija, ali bez komentara dok ne sednem unutra, napred, a posebno pozadi, pa makar i "iza sebe". Pitam se gde je benefit tih 78mm duze od CX-5, ako je MR isti. Mozda prtljaznik? Mozda nista..?
U tekst su naknadno ubačeni i konkretni (zvanični) detalji o dimenzijama.
moron
opet tablet na izvolte?
Jel vidis sad koliko je Tipo ispred vremena? :)
Volim Mazdu jos od prvog MX5, ali su mi 6ica i CX3 uz naravno MX3 ipak puno lepsinino i originalniji. Ovo mi je muzenje vec prezvakane krave, daleko odntoganda je lose, ali nemam ni racionalnu ni emocionalnu zwlju da ovo posedujem. Zato se nadam da ce na jesen novi CX5 i nova trojka biti iskorak u pravom smeru
Znači, sada su pravi podaci o dimenzijama?
Drugim rečima, zapremina gepeka od 400 litara je malo manja nego na mazdi 3 sedan (a preko 100 litara manje nego na CX-5)? A visina veća od trojke? Smešno.
@moron
Naravno, pogledaj samo koliko se gubi na besmislene linije od B stuba na dalje. Evo priemr kako to auto moze da izgleda i "brzo", a i da svasta stane unutra: CLS, V90. Zasto? Jer linija prozora vodi oko nize, a pravo spustanje krova krece tek 20cm iza kraja zadnjeg tocka.
Na CX4 pad krece ispred zadnjeg tocka. Inace, sve pohvale za izostanak fejk hroma na branicima.