home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Volkswagen Golf TGI

Najekonomičniji novi Volkswagenov Golf koji Evropljani trenutno mogu da kupe je TGI koji koristi kompresovani prirodni gas, odnosno CNG.

Volkswagen Grupa već ima niz CNG modela koje proizvode Škoda, Audi i SEAT. Međutim, Volkswagen se sada vraća u CNG igru novim Golfom TGI koji je pozajmio pogon od nove Škode Octavije G-Tec.

To znači da se ispod haube nalazi 1,5 litarski turbobenzinac koji razvija 131 KS i 200 Nm obrtnog momenta, a ako ove brojke izgledaju poznato, to je zbog činjenice da isti četvorocilindrični motor pokreće i nedavno predstavljeni Audi A3 G-Tron.

To nije tek standardni motor s direktnim ubrizgavanjem goriva i modifikovanim sistemom dovoda goriva, nego motor koji koristi Millerov sistem sagorevanja zbog čega je adekvatniji za korišćenje CNG-a. Proces stvara nisku emisiju CO2 i ima visoku efikasnost.

Volkswagen Golf TGI

Golf TGI ima rezervoar od 115 litara za CNG, koji je dovoljan za domet od 400 km. Tu je i mali rezervoar od 9 litara za benzin koji je u suštini rezerva za slučaj da nestane CNG-a.

Golf TGI troši između 4,1 i 4,3 kg CNG-a na 100 pređenih kilometara.

Volkswagen već prima narudžbine, a najavljen je i karavan.

Izvor: Klix.ba / Motor1.com

Foto: Volkswagen



čitanja : 1406



Komentari