
Vengeance je treći SUV iz kompanije Rezvani, pri čemu se ovde radi o vozilu sa osam sedišta koje košta 249.000 američkih dolara.
Kao baza je poslužio Cadillac Escalade pa Vengeance između ostalog dolazi zajedno sa Escaladeovim zakrivljenim OLED ekranom od 38 inča, dok se Rezvani pobrinuo za kožni enterijer.

Vengeance se odlikuje futurističkim telom napravljenim od fiberglasa i po dizajnu poznatog dizajnera video igrica Milena Ivanova. Ima funkcionalne ventilacione otvore, logo „REZVANI“ laserski urezan u zadnji deo, čelične branike, kao i 35-inčne off-road gume postavljene na 22-inčne točkove.

Pažnju međutim najviše privlači opcioni Military Package od 95.000 dolara koji dodaje staklo i oklop otporan na metke, zaštitu od ekslpozija ispod karoserije i run-flat gume plus modofikivano vešanje koje se nosi sa dodatnom težinom.

Military Package takođe uključuje termalni noćni vid, EMP zaštitu, kontinuirano video snimanje, elektrifikovane kvake na vratima, interfon sistem, komplet pancira i gas maski, pribor za prvu pomoć i hipotermiju...
Ugrađeni paket baterija i solarni paneli su takođe dostupni za 2.500 dolara, a komplet za naduvavanje/izduvavanje guma košta još 3.500 dolara.
Kupci mogu da dobiji 6,2 litarski V8 motor sa 420KS ili 3,0 litarski turbodizel sa 277KS. Oba su povezana sa 10-stepenim automatskim menjačem. Pogon na zadnje točkove je standardni, a pogon na sva četiri točka je opcija.
Priredio: Ivan Mitić – Autoblog.rs