
Druga generacija Volkswagenovog pick-up vozila Amarok je predstavljena pre tačno dve godine, pri čemu se ovaj model napravljen u saradnji sa Fordom proizvodi u Južnoj Africi i prodaje uglavnom u Evropi, Africi, Australiji i nekim azijskim zemljama.
Međutim, Volkswagen za Latinsku Ameriku i dalje proizvodi prvu generaciju Amaroka, i to u fabrici u Argentini. Tako će se i nastaviti budući da je pripremljen ristajling tog Amaroka, uz najavu da će njegova premijera u Argentini biti održana 6. avgusta.
Zvanična slika otkriva da je pick-up dobio novo lice u stilu aktuelnih Volkswagen krosovera. Promenjeni su branik, maska i hauba, a tu su i LED farovi.
Fabrika najavljuje da će ovaj Amarok imati virtuelne instrumente, kao i ekran od 10.0 inča.
Pominju se i adaptivni tempomat i set elektronskih asistenata.
Tehničkih promena neće biti pa će vozilo i dalje pokretati 2.0 TDI turbo-dizelaš sa 140 i 180 KS, kao i V6 3.0 TDI sa 258 KS (uz šestostepeni manuelni i osmostepeni automatski menjač, u zavisnosti od verzije).
Priredio: Ivan Mitić – Autoblog.rs