home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Vittori Turbio
 
Nova kompanija za hiperautomobile pod nazivom Vittori je u Majamiju predstavila svoje prvo vozilo.

Novi hiperautomobil je razvijen u saradnji sa Pininfarinom, a po ranijim najavama prodavaće se kao Vittori Turbio.

Vittori Turbio

Vittori između ostalog navodi da automobil ima aktivnu aerodinamiku, kao i „metode 3D štampanja šasije i delova karoserije bazirano na veštačkoj inteligenciji“. Takođe se pominju komponente od ugljeničnih vlakana i titanijuma, kao i „dizajn uz pomoć veštačke inteligencije“.

Vittori Turbio

Turbio je dugačak 4947 mm, širok 2266 mm i visok 1160 mm, sa međuosovinskim rastojanjem od 2779 mm. To znači da je iste dužine kao Lamborgini Revuelto i da ima isto međuosovinsko rastojanje. Težina iznosi 1772 kg, dok je raspodela težine 44/56 %.

Vittori Turbio

Enterijer dolazi sa vertikalno orijentisanim ekranom osetljivim na dodir u centralnoj konzoli, dva otvora za ventilaciju odmah iznad njega, dok se iza volana nalazi digitalna instrument tabla.

Vittori Turbio

Automobil po najavama ima 6,8 litarski V12 motor sa 671 kW/913 KS i 750 Nm obrtnog momenta. Kompanija je saopštila da će biti uparen sa litijum-jonskim baterijskim paketom od 3,8 kWh i napred postavljenim elektromotorom koji dovodi kombinovanu snagu do 820 kW/1115 KS.

Ubrzanje od 0 do 60 milja na sat (96 km/h) bi trebalo da iznosi manje od 2,5 sekunde.

Serija će biti ograničena na 50 jedinica, a proizvodnja startuje sledeće godine u Italiji.

Priredio: Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 60



Komentari