
Morgan Motor Company obeležava 110-godišnjicu poslovanja pa je tim povodom na sajmu automobila u Ženevi predstavio novi Morgan Plus Six.

Sion je novi nemački električni automobil, proizvod firme Sono Motors, a najavljen je za kraj ove godine.

Proizvođač automobila iz Vijetnama, kompanija VinFast, u Ženevi je predstavila svoj novi SUV model po imenu Lux V8. Reč je o ekstremnijoj varijanti modela Lux SA2.0 koji je premijerno predstavljen u Parizu u oktobru prošle godine.

Mala britanska kompanija Ginetta je danas na sajmu u Ženevi otkrila i ime za svoj novi sportski model.

Hispano Suiza Cars je na sajmu automobila u Ženevi i zvanično promovisao ekskluzivni električni automobil Carmen.

Mazda je na Sajmu automobila u Ženevi predstavila novi SUV nazvan CX-30, model koji će svoje mesto naći između postojećih CX-3 i CX-5.

U švedskoj automobilskoj manufakturi, u kojoj o maksimalnim brzinama automobila ne razmišljaju kao što ovih dana razmišljaju u Volvou, predstavili su naslednika modela Agera RS koji će se suprostaviti najavljenim „čudovištima“ iz Bugattija i Hennesseya.

• Prvi pogled na nove modele
Jeep® Renegade i Jeep Compass sa plug-in hibridnom tehnologijom
• Nova PHEV tehnologija unapređuje
terenske performanse Jeep vozila koristeći visoku kontrolu obrtnog momenta pri
kretanju

Novi Clio će biti dostupan i sa plug-in hibridnim pogonskim sklopom
Renault je danas na Sajmu automobila u Ženevi otkrio sve detalje o novoj, petoj generaciji modela Clio. Nova generacija obiluje modernom tehnologijom, unapređen je kvalitet materijala, ali su dostupni i novi hibridni pogonski sklopovi.

Nakon januarske promocije novog Mercedesa CLA (na CES sajmu potrošačke elektronike u Las Vegasu), danas je na sajmu u Ženevi svetlost dana ugledala i nova generacija njegove nešto praktičnije verzije, dakle CLA Shooting Brake.

Bugatti je, kao što je najavio, na sajmu u Ženevi predstavio automobil koji prevazilazi sve do sada viđeno u pogledu dizajna, luksuza, ali i cene.

Na sajmu automobila u Ženevi se među brojnim novitetima nalazi i novi model male italijanske firme Puritalia Automobili.

Italijanska kompanija Touring Superleggera je i za ovogodišnji sajam automobila u Ženevi pripremila jedan zanimljivo dizajnirani automobil.

Kompanija Automobili Pininfarina je još ranije najavila da će njihov električno pokretani hiper automobil nositi naziv Battista.

Bentley ove godine slavi svoju 100-godišnjicu pa je tim povodom za sajam u Ženevi pripremljena i posebna edicija modela Continental GT.