
Mada je najviše pažnje na Lamborghinijevom štandu u Ženevi privukao Centenario, ovaj italijanski proizvođač sportskih automobila tamo izlaže i novu, Avio verziju Huracana LP610-4.

Koenigsegg se priprema da u "penziju" pošalje Ageru tako što je najavio seriju finalnih edicija. Prvi model je predstavljen na Sajmu automobila u Ženevi pod nazivom "One of 1".

Kako piše B92, pored četiri motora, navedena u zvaničnom saopštenju Alfa Romea, italijanski proizvođač, ponudiće još jedan benzinski i dizel agregat kako bi se popunio jaz između slabijih i najsnažnije verzije sa 510 ks.

Dacia je doživela još jedan obećavajući početak godine. Nakon rekordne prodaje u 2015., broj obožavatelja marke na Facebooku je prešao tri miliona, a članovi te brzorastuće zajednice i dalje dele svoju ljubav prema ovoj marki na internetu i izvan njega.

Najsnažniji dizelski SUV je stigao i to iz Audija, ovo je naime 2017 Audi SQ7. Pokreće ga novi 4,0 litarski motor TDI V8 sa 435KS i sa čak 900 Nm obrtnog momenta. Brz je, naravno. Itekako brz! Do 100 km/h stiže gotovo brzo kao i stari Audi R8 V8 – za 4,8 sekundi, a maksimalna brzina ograničena je na 250 km/h. Još jedan broj – 7,4. Toliko litara dizela SQ7 potroši da pređe 100 kilometara – barem deklarativno.

Sem serijskog crossovera C-HR, modela Proace Verso (vozilo razvijeno u saradnji sa PSA grupacijom) i Hiluxa sa 2,4 litarskim D-4D dizel motorom, Toyota na sajmu automobila u Ženevi na svom štandu prikazuje i specijalno izdanje RAV4 Hybrida.

Sem što je predstavila sportski model Arrow sa 1000KS, kompanija Apollo Automobil GmbH (bivši Gumpert) na sajmu automobila u Ženevi prikazuje i Apollo N.

Povodom sajma u Ženevi 2016, Citroën dostiže novu etapu svog pozicioniranja, predstavljajući nove modele, konceptualna vozila, i partnerstva sa kojima im je zajedničko: energija i svežina. Brend nastavlja da razvija i nove usluge, kako bi olakšao život svojim klijentima. Dinamika, koja je u toku, nastoji da ponudi različit doživljaj vožnje i da poremeti ustaljene kodove. Ona će se jasno videti na štandu Citroën-a, a tokom 2016. godine će se još povećavati.

Sem redizajnirane kompletne linije modela Mulsanne, posetioci 86. sajma automobila u Ženevi mogu da vide i Bentley Mulsanne Grand Limousine by Mulliner.

Renault, najveći evropski proizvođač automobila na električni pogon, sa ponosom predstavlja ZOE Swiss Edition, vrhunski opremljenu ograničenu seriju modela ZOE.

U ambijentu snežnih planina i jezera koja oduzimaju dah, Sajam automobila u Ženevi pruža godišnji udah svežeg vazduha za ljubitelje automobila koji žele da zadovolje svoje automobilske snove. Ove godine, pejzaži ostaju na zadnjem sedištu, jer fanovi dobijaju priliku da vide kako Toyota donosi bolju budućnost na puteve - i jedan automobil skreće svu pažnju na sebe: novi Toyota C-HR!

Rolls-Royce je u Ženevi prikazao i specijalno izdanje Phantoma Extended Wheelbase, napravljenog po narudžbini THE 13 hotela iz Makaoa, specijalnog admisnistrativnog regiona u Kini.

Pored već ranije predstavljenog kompaktnog crossovera eX concept (ima elektro pogon i autonomiju od oko 400 km), kao i L200 i ASX modela u GEOSEEK Concept izdanju (o tome više OVDE), Mitsubishi Motors na ovogodišnjem sajmu automobila u Ženevi prikazuje i restilizovani ASX.

Danski proizvođač supersportskih automobila Zenvo na sajmu automobila u Ženevi predstavlja revidirani model ST1, koji je takođe promenio i ime u TS1.