
Manje od deset dana ostalo je do polaska Gabor Sagmajstera na deveto Dakar takmičenje, koje se i naredne godine vozi u Južnoj Americi, konkretno u Argentini i Boliviji. Četa mala, ali odabrana i u ovom izdanju pratiće Sagmajstera tokom dve nedelje koliko traje, najveće i najzahtevnije planetarno takmičenje u kategorijama: motociklisti, kvadovi, automobili i kamioni.
- Na deveto izdanje Dakar relija, samo da ne bude zabune, ja uredno računam i 2008. godinu kada su nas dan pre starta u Lisabonu, obavestili da je takmičenje otakazano, idem kao član Autonet motociklističkog tima iz Rumunije. Klupski kolega mi je Emanuel Đeneš, a pored nas u timu su i dva mehaničara. Drugim rečima promenio sam tim i mehaničare, ali su mi ambicije i dalje iste, da završim takmičenje u prvih 50 u konkurenciji motociklista, tu se naravno ne računaju fabrički timovi, već sebe upoređujem sa kolegama amaterima – jasan je Sagmajster.
Kao i svih prethodnih sezona luka Avr na zapadnoj obali Francuske, prva je i polazna tačka kada je Dakar u pitanju. Preliminarni tehnički prijem sa sve proverom svih neophodnih instrumenata, koje je takmičar dužan da „nabudži“ na motor, a ljudi iz organizacije provere, da li je sve na broju i naravno da je ispravno!!!
Sagmajster na Dakaru 2016 nosiće startni broj 107, šta se skoro poklapa sa njegovim tradicionalnim 117 koji nosi na moto kros takmičenjima.
Izvor i više slika na: Plumrace.com