
Kako prenosi Sport klub, vozač Ferarija Sebastijan Fetel osvojio je pol-poziciju pred nedeljnu trku za Veliku nagradu Meksika na stazi "Braća Rodrigez".
Sebastijan Fetel je do 50. pol-pozicije u karijeri došao u vremenu 1:16.488, što je i novi rekord staze, dok će iz prvog reda u nedelju krenuti i vozač Red Bula Maks Ferstapen, koji je bio drugi sa 86 hiljaditih delova sekunde slabijim vremenom.
Vodeći u generalnom plasmanu Britanac Luis Hamilton je ostvario treće vreme, dok je njegov klupski kolega iz Mercedesa Valteri Botas bio četvrti. Peto najbolje vreme je imao Kimi Raikonen u bolidu Ferarija, a sledili su vozač Fors Indije Esteban Okon, Danijel Rikardo u Red Bulu, zatim dva vozača Renoa Niko Hulkenberg i Karlos Sainc junior, dok je prvih deset kompletirao drugi vozač Fors Indije Serhio Perez.
Trka za Veliku nagradu Meksika je na programu u nedelju od 20 časova, a direktan prenos možete pratiti na Sport klubu 1. Ukoliko Luis Hamilton bude na kraju trke među prvih pet, bez obzira na rezultate ostalih, osvojiće i novu šampionsku titulu u F1.
Izvor: Sportklub.rs
Ferrari je uspeo ove sezone, da sa dominantnijim bolidom ispusti titulu.
22:17
Da li si ti svestan da si ti jedini koji tvrdi da je ove sezone Ferari imao dominantan bolid u odnosu na Mercedes?
I jedno pitanje za kraj: jel mi govorimo o istom takmicenju, dakle FIA Formula 1, ili si ti prebacio na neku drugu kategoriju. DTM npr. pa si samo Ferari zamenio Audijem.