home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Fetel

Neverovatne kvalifikacije u Nemačkoj. Na stazi Hokenhajm novi veliki dvoboj Mercedesa i Ferarija. Do poslednjeg kruga Ferari imao pozicije jedan i dva, ali je Botas postavio najbrže vreme. Međutim, to je trajalo samo oko pola minuta, jer je Fetel ponovo bio rekordno brz.

Prvo veliko uzbuđenje dogodilo se u Q2 kada je aktuelni šampion Luis Hamilton izleteo sa staze iako je imao brz krug. Nije više uspeo da se vrati i tako će startovati sa 14. pozicije. To je Ferariju veoma dobro došlo i na tom talasu su ušli u Q3 željni da osiguraju pol poziciju.

Ne samo da je Fetel sa 1:11.539 postavio rekord staze, nego je i drugi vozač Skuderije Kimi Raikonen bio drugi. A onda počinje ludilo i to kada je vreme isteklo. Valteri Botas i Sebastijan Fetel ušli su u poslednji brzi krug. Finac je postavio najbolje vreme 1:11.416 i samo su ga sekunde delile od ozvaničenja pol pozicije. Ali sekunde su u ovom sportu krucijalne i to je pokazao Sebastijan Fetel sa novim rekordom staze 1:11.212 i na taj način "preoteo" pol.

Treći je bio Kimi Raikonen, a četvrti Maks Ferstapen u Red Bulu. Sledi tandem Hasa Kevin Magnusen i Roman Grožan, pa tandem Renoa Niko Hilkenberg i Karlos Sainc, deveti je Šarl Lekler u Zauberu i Serhio Perez u Fors Indiji. Hamilton startuje sa 14. pozicije, dok će Danijel Rikardo krenuti sa poslednjeg mesto.

Trka za Veliku nagradu Nemačke na programu je u nedelju od 15:10 uz direktan prenos na Sport Klubu 1.

Izvor: Sportklub.rs

Hamilton: Još jedna prilika da se uzdignem

Aktuelni šampion Formule 1 Luis Hamilton rekao je da je svestan da ga posle problema u kvalifikacijama na Velikoj nagradi Nemačke čeka znatno veći posao nego na njegovom domaćem terenu pre dve nedelje.

Vozač Mercedesa je na stazi „Silverston“ zauzeo drugo mesto, pošto je posle kontakta na startu sa Kimijem Raikonenom u Ferariju pao na samo začelje. Britanac je u kvalifikacijama na „Hokenhajmringu“ imao probleme sa hidraulikom, zbog čega će nedeljnu trku započeti sa 14. mesta.

„Na ovakvoj stazi nije realno očekivati ono što se desilo pre dve nedelje. Ovo je jedna od najtežih staza za preticanje. Uradiću šta god mogu sa pozicije koju imam“, rekao je Hamilton.

Hamilton je imao izletanje u prvoj krivini preko ivičnjaka pre nego što je prerano završio kvalifikacije, ali su iz Mercedesa objavili da je do problema sa hidraulikom došlo pre toga.

„Koristili smo taj ivičnjak na isti način u svakom krugu. Stigao sam dotle i izgubio sam kontrolu nad upravljanjem, tako da je to bio problem“, naglasio je Hamilton i dodao, „Definitivno je teško. Takve stvari se dešavaju i sve što možete da uradite jeste da usmerite svoje misli i energiju koju imate da biste dali sve od sebe sledećeg dana. Živite da biste se borili još jedan dan, a to je još jedna prilika za uzdizanje. Daću sve od sebe da vidim koliko mogu da se probijem, ali neće biti kao na Silverstonu. Probiću se do negde, ali dokle, ne znam“.

Pol poziciju pred Veliku nagradu Nemačke osvojio je miljenik domaće publike Sebastijan Fetel u Ferariju, ispred vozača Mercedesa Valterija Botasa i svog timskog kolege Kimija Raikonena. 11. trka sezone startuje u nedelju u 15.10, uz direktan prenos na Sport Klubu 1.

Izvor: Sportklub.rs



čitanja : 706



Komentari