home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Hamilton

Luis Hamilton, sedmostruki svetski šampion Formule 1, u ponedeljak je zvanično počeo radni angažman kao vozač Ferarija posle 12 sezona u Mercedesu, a došao je momenat koji su svi čekali, da prvi put vozi bolid elitnog tima.

Čuveni britanski vozač je bio za volanom bolida Ferari SF-23 modela iz 2023. godine, sa svojim prepoznatljivim brojem 44. Prvi krug u Ferariju započeo je u 9:16 na stazi Fiorano, a u toku vožnje je dva puta mahnuo oko 1000 navijača, koji su ga pratili uprkos hladnom i vlažnom vremenu.

- Postoje neki dani za koje znate da ćete ih pamtiti zauvek, a moj prvi dan kao vozač Ferarija, jedan je od takvih dana. Imao sam dovoljno sreće da sam postigao u karijeri stvari za koje nisam mislio da su moguće, ali deo mene je uvek sanjao da se trkam u crvenom. Presrećan sam što sam taj san ostvario. Počinjemo novu eru u istoriji ovog legendarnog tima i jedva čekam da vidim priču koju ćemo zajedno napisati – naveo je slavni 40-godišnji vozač u saopštenju kada je zvanično počeo karijeru u Ferariju.

Hamilton će pokušati da italijanskom timu donese prvu titulu u konkurenciji vozača koju čekaju još od 2007. godine, kada je slavio Kimi Raikonen, dok će zajedno sa timskim kolegom Šarlom Leklerom, imati priliku da Ferariju donese i prvu konstruktorsku titulu posle 17 godina.

Luis drži rekorde po broju pobeda u Formuli 1 (105) i pol pozicija (104). Prvu titulu šampiona sveta osvojio je 2008. godine sa Meklarenom, a narednih šest sa Mercedesom. Poslednja je bila 2020. godine.

Zvanično predsezonsko testiranje biće održano od 26. do 28. februara u Bahreinu, dok je prva trka nove sezone zakazana za 16. mart u Australiji. Hamilton je fanovima pokazao i kacigu koju nositi u novoj sezoni, u bojama italijanskog brenca – žutoj i crvenoj.

Izvor: Sportski Žurnal

Foto: X.com/F1

Video: Sky Sports News



čitanja : 259



Komentari