
Sezona 2021 u Formuli 1 ući će u istoriju, jer će drastično promeniti pravila i izgled trkačkih bolida.

F4 šampionat koji omogućava Abarth se završio uspesima norveškog vozača Denisa Haugera u Italiji i Francuza Tea Puršea u Nemačkoj.

Kako prenosi Sport Klub, vozač Honde Mark Markes istakao je da neće menjati svoju strategiju pred trku za Veliku nagradu Malezije.

Sa 25-godišnjim takmičarskim iskustvom i titulama u turingu i relikrosu, uz povremene izlete u reli disciplinu, Matijas Ekstrem je jedan od najraznovrsnijih trkača na svetu.

* Trkački Ferrari 488 Challenge Evo je promociju imao na događaju 2019 Ferrari Finali Mondiali

Kako prenosi Sport Klub, vozač Mercedesa Luis Hamilton slavio je na Velikoj nagradi Meksika i tako je praktično obezbedio novu titulu, mada ne još teoretski. On je 71 krug odvozao u vremenu 1:36:48.904.

Na reliju KATALUNJA 2019, u Španiji, 30. godišnji Estonac OT TANAK i njegov suvozač MARTIN JERVEOJA, posada „tojote jaris WRC“…osvojili su DRUGO MESTO, pobedili na ispitu POWER STAGE …i tako i pre poslednjeg relija AUSTRALIJA obezbedili svoju PRVU SVETSKU RELI TITULU….sa 263 boda.. (posle KATALUNJE imaju čak 36 bodova prednosti).

Kako prenosi Sport Klub, vozač Repsol Honde Mark Markes slavio je na Velikoj nagradi Australije, 17. trci ovogodišnjeg Moto GP šampionata.

Kako prenosi Sport Klub, pol poziciju pred nedeljnu trku za Veliku nagradu Meksika osvojio je vozač Red Bula Maks Ferštapen.

Drugi dan RELIJA KATALUNJA, u Španiji, bio je u znaku vodećeg u šampionatu, OT TANAKA, u znaku četvorostruke pobede na brzinskim ispitima, od ukupnih sedam, koji su danas održani na asfaltu. Prvi subotnji krug je doduše pripao NOJVILU, u „hjundaiu“, ali je TANAK sa „tojotom“polako dizao brzinu i sa jučerašnje pete pozicije probio se na treću.

Možda je neko od miliona fanova relija pomislio da legendarni SEBASTIEN LOEB (45) u Španiji neće pružiti briljantnu borbu i biti medju prvima, medju asovima kao što su OŽIE, TANAK, NOJVIL i ostali, ali, veteran svetskog relija je danas vozio svog „hjundaia“ kao u najboljim danima……zaista divno! Od 6 brzinskih ispita LOEB je bio najbržio na TRI, pa se posle prvog dana nalazi na čelu generalnog poretka, na tradicionalno teškom makadamsko-asfaltnom reliju KATALUNJA.

Kako prenosi Sport Klub, aktuelni šampion Formule 1 Luis Hamilton optužen je za licemerje posle poziva svojim navijačima da se okrenu veganstvu kako bi spasili planetu.

Kako prenosi Sport Klub, Fernando Alonso je potvrdio da će naredne godine u januaru voziti na Dakar reliju. On će voziti za Tojotu sa kojom je već osvojio trku 24 časa Le Mana.

Lorenco o povlačenju: Netačno! Iznenađuju me te priče
Najnovije spekulacije su navodile da bi Horhe Lorenco mogao u četvrtak pred početak trkačkog vikenda u Australiji da objavi da više neće voziti u svetskom šampionatu u motociklizmu. Španac je međutim to demantovao i kazao je da će na ostrvu Filip imati normalni vikend.

Kako prenosi Sport Klub, Formula 1 kaznila je tim Renoa oduzimanjem devet bodova koje je ekipa osvojila na Velikoj nagradi Japana, pošto je žalba tima Rejsing Point usovojena, a ona se ticla kršenja FIA Međunarodnog sportskog kodeksa u vezi sa sistemom kočnica.