
O jednom zanimljivom nemačkom projektu piše Merkur.de. Duža putovanja s električnim automobilima uključuju i punjenja strujom, koja mogu da traju duže, punjači mogu da budu zauzeti… Uglavnom, putovanje se može odužiti. A šta kada bi se automobili punili u vožnji, bežično? Ideje već postoje, a krenuli su i slični projekti u Izraelu i Švedskoj. Sada je red na Nemačku.

Cupra je tokom 2022. godine isporučila 152.900 vozila, što je veliki rast u odnosu na 2021.
Honda Civic & ZR-V Sports Accessory

Hondina paleta modifikovanih vozila za Tokyo Auto Salon uključuje i par hibridnih Sports Accessory koncepata baziranih na novom Civicu i krosoveru ZR-V.

Lucid Motors je saopštio da je tokom 2022. godine proizveo 7.180 vozila.
VIDEO: Tata Harrier EV concept

Tata Motors na Auto Expo sajmu u Indiji izlaže i Harrier EV.

Od lansiranja na tržište 2021. godine, Dacia Spring ima više od 100.000 porudžbina, a od toga oko 18.500 jedinica je isporučeno na nemačko tržište. Da bi se zadržalo interesovanje, Dacia na sajmu automobila u Briselu prikazuje i jaču verziju nazvanu Spring Extreme 65.

Kompanija za proizvodnju električnih automobila Tesla snizila je cene za svoje modele do 20 odsto u SAD i Evropi, što je deo strategije pojeftinjenja.
VIDEO: Tata CURVV

Tata Motors sa CURVV SUV-om počinje novu eru pametne mobilnosti.

Snažno inspirisan grbom grada Štutgarta, Porscheov grb je nastao nekoliko godina nakon što je proizveden prvi 356. Prikazuje propetog konja u sredini i uokviren je konturama zlatnog štita. Gore je postavljeno ime grada okruženo državnim bojama - crvenom i crnom - i stilizovanim rogovima koji potiču s Württemberg-Hohenzollernovog grba. Iznad svega natpis Porsche deluje kao zaštitni krov.

Dolby Atmos za automobile prvi put je najavljen za Lucid Air i odabrane Mercedes-ove modele 2021.godine. Impresivni zvuk koji je prošlog meseca stigao do luksuznih automobila u SAD, kompanija je rikazala i pokazala na CES-u 2023. Dolby Atmos zvuk prvi put se čuo na zadnjem sedištu Mercedes-Maybach-a S580.