
Među brojnim startapovima koji razvijaju leteće taksije nalazi se i firma Lilium koja razvija svoju letelicu koja može da vertikalno uzleti i sleti, lebdi i zatim leti kao avion.

Vozač BMW-a, Filip Eng, pobedio je u prvoj trci DTM vikenda na Zolderu ispred kolege po brendu Joela Eriksona i Nika Milera u “audiju”.

Srpski automobilista Nemanja Milovanović osvojio je treće mesto u prvoj trci Centralnoevropske zone na Red bul ringu.

* Renault je sa više partnera započeo projekat "The Paris-Saclay Autonomous Lab", koji ima za cilj da autonomni vid transporta postane realnost u Francuskoj

Švedski automobilista Ted Bjerk u “lynk&co” pobednik je prve trke četvrtog WTCR vikenda u sezoni koja je vožena na stazi Zandvort.

Srpski automobilista Milovan Vesnić pobednik je prve trke drugog trkačkog vikenda TCR Istočna Evropa na Red bul ringu.

Vozač Honde Španac Mark Markes startovaće sa prve startne pozicije na nedeljnoj, petoj, trci Moto GP šampionata, koja se vozi za Veliku nagradu Francuske u Le Manu.

Nekada najbolji atletičar sveta, Jamajčanin Jusein Bolt, predstavio je na sajmu VivaTech u Parizu malo vozilo na struju nazvano po ovom sportisti.