
Nissan i Italdesign su nedavano već objavili slike i osnove detalje o njihovom zajedničkom projektu nazvanom GT-R50 (pripremljen inače povodom 50 godina postojanja Nissana GT-R i 50 godina od osnivanja Italdesigna), a sada su najavili da će ovaj automobil javnost moći da upozna na predstojećem događaju Goodwood Festival of Speed.
Nissan-LF Auto Centar: Dan za veliku uštedu – petak, 13. jul

Svi koji su imali nameru, a iz bilo kog razloga nisu uspeli da iskoriste specijalnu ponudu ovlašćenog dilera Nissana, beogradskog LF Auto Centra, da u aprilu, tokom prvog ovogodišnjeg petka s datumom 13 nabave novi automobil po osetno nižim cenama od zvaničnih, imaju novu šansu – opet petak, ali 13. jula. Ovo je ujedno i poslednji petak s datumom 13 u 2018. godini, pa se ovakva šansa obično ne propušta.
Hyundai Elantra facelift: nove slike

Hyundai je aktuelnu, šestu generacije Elantre (na nekim tržištima se prodaje kao Avante) predstavio krajem 2015. godine, dok će sledećeg meseca u Južnoj Koreji premijeru imati i njeno obnovljeno izdanje. Do tada, evo i novih fotografija automobola bez maske.
Procureo DS 3 Crossback

Nakon što je na tržištu startovao model DS 7 Crossback, grupacija PSA će uskoro proširiti paletu crossovera brenda DS Automobiles.
Hyundai Santa Fe postaje i hibrid

Hyundai Santa Fe četvrte generacije je zvaničnu premijeru imao u martu na ženevskom salonu. Debitovao je s dva motora, 4-cilindarskim 2.4 dizelašem sa 185KS, kao i 4-cilindarskim 2.0 turbo benzincem sa 232KS.
Michelin će proizvoditi gume od drva

Čak osamdeset posto materijala koji čine današnje automobilske gume dolaze od nafte
U bližoj budućnosti proizvođači pneumatika planiraju da učine proizvodnju guma održivom i ekološki prihvatljivom. Francuski gigant Michelin planira da ključne sastojke od nafte zameni onima baziranim na drvu.
Nova Toyota Supra na Goodwood festivalu brzine (dopunjeno)

Kao što je već dobro poznato, BMW naslednika dosadašnjeg roadstera Z4 priprema u saradnji sa japanskom Toyotom. BMW će za svoju verziju ponovo iskoristiti naziv Z4, dok će Toyota svoju varijantu prodavati pod imenom Supra (to ime je Toyota inače koristila od 1978. do 2002. godine).

Ako je verovati informacijama koje ovih dana “kruže” Internetom, Lamborghini Aventador Super Veloce Jota novi je rekorder Nurburgringa sa vremenom koje je dve sekunde brže od Porsche 911 GT2 RS!

Porsche je u velikom naletu kada je reč o elektrifikaciji ponude modela. Najavljen je Taycan, nekadašnji Mission E, koji je kompanijin prvi električni model. Međutim, za tri godine stiže i crossover.

U poređenju sa sportskim verzijama Mercedes-AMG S63 i S65, standardni Mercedes-Benz S560 je značajno slabiji pa svima koji žele dodatnu žestinu kompanija Renntech nudi rešenje.